;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

SESSİZ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

19 Haziran 2019 Çarşamba 07:13 Güncelleme : 19 Haziran 2019 Çarşamba 07:13

Acısı ile tatlısı ile bir sezonu daha geride bıraktık. Son yıllarda sanırım Süper Lig'te böyle bir sezon ilk kez yaşandı. Şampiyonun Lig'in bitmesine iki maç kala belli olduğu, düşecek 3.takımın ise son hafta belirlendiği bu süreçte deyim yerinde ise Göztepe'li taraftarlar öldü öldü dirildi. Kolay değil 18 yıl aradan sonra dönüş yaptığınız Süper Lig'te ilk sezonunuzda müthiş bir başarıya imza atıp ertesi sezon müthiş bir düşüş yaşayarak son maç olan Ankaragücü karşısında 85'de gelen gol ile hayata dönüyorsanız., geriye bakıp biz nerede yanlış yaptık sorusunu kendinize sormalısınınız. Eğer bu sorunun muhatabı ben değilim deyip, vurdum duymazlık yaparsanız, acı gerçek suratınızda  tokat gibi patlar. 
Eğer silkinip kendinize gelirseniz sorun yok. Ammaaa eğer hala işin ciddiyetinden uzak olursanız. İşte ozaman yapılacak hiç bir şey kalmaz. Göztepe'de sessiz bekleyiş uzun süredir devam ediyor. Kurmaylar bu süreçte muhakkak gerekli temasları yapıyorlardır. Şu ana kadar transferde hala somut bir adım atılmadı. Süper Lig'e bu sezon yükselen Denizlispor nokta atışlar ile şu an için tranferin en hareketli kulübü olmaya devam ediyor. Transferde kumar oynamak yerine bu Lig'in bilinen oyuncularına yöneldiler. Şu ana kadar da  sıfır hata yaptılar. 
Göztepe içinde transfer süreci acilen başlamalı. Teknik heyet ve yönekim kafa kafaya verip, tüm mesaisini transferler için harcamalıdır. Maceraya atılmadan yapılacak doğru transferler, takımın gücüne güç katmalı. Her zaman söylüyorum laf olsun diye yapılan transferlerin, sezon içinde takımlara ne denli zararlar verdiğini artık yazıp yazıp, önünüze temcit pilavı gibi getirmek istemiyorum. 
Son anda aceleye getirilip yapılan transferlerin takımlara hiç katkı yapmadığını en iyi bilenlerdenim. Bunun sayısız örneği ülkemizde sıkça yaşanıyor. Olan ülke futboluna olmakla kalmayıp, dövizler heba edilerek ülke ekonomimize ve dtoğal olarak takımlarımıza büyük bir külfet oluşturuyor. Artık bu konuda kulüplerin çok dikkatli olması gerekiyor. Başarılı olmuş takımları inceledğimizde doğru transferlerin ne denli katkı yaptıklarını net bir şekilde görebiliyoruz. 
Bu işi futbol simsarlaranın eline bıratığnızda artık iş işten geçmiş oluyor. Umarım Göztepe planladğı oyunculara yönelip nokta atışlar yapıp, takımn gücüne güç katar. Ben kamp süreci başlamadan transferlerin takıma katılmasından yanayım. İyi bir kamp dönemi geçiren oyuncu her zaman hazır görüntü verkrirler ve bunu takımlarına oliumlu yansıtırlar. 
Ben yapılacak transferde başta yönetim olmak üzere ,teknik heyete akıl verecek değilim. Zaten böyle bir yetkimde yok. Muhakkkak onlar yapılacak takviyeler için bir çok ismi kafalarında belirlemişlerdir. Benim onlara nacizane tavsiyem çok dikkatli davranıp, bu ig'i tanıyan oyunculara yönelsinler. Göreceksiniz doğru hamle yapılması halinde, başarı da peşi sıra gelecektir. Bu güne kadar tabiki her Göztepe taraftarı gibi benimde içimden bazı isimler geçmiştir. Ama asla yazılarımda ibu isimleri zikredip kafa karıştırmadım. Sadece şunu söyleyebilirim, bazen o isimler çok yakınınızda olabilir...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün