Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün
PAYLAŞ

Kabus bitti

29 Mayıs 2019 Çarşamba 07:00 Güncelleme : 29 Mayıs 2019 Çarşamba 07:00

Geçtiğimiz sezonun flaş takımı Göztepe, bu sene istikrarsız görünümü ile Ligde kalmayı son hafta yakaladı. Sanırım son haftalarda yaşanan kabus, başta yönetim olmak üzere herkese iyi bir ders olmuştur. Önemli olan bu sürede yaşananlar umarım gelecek için ciddi uyarıları yapmıştır. Bu Lig görüldüğü üzere şakaya gelmeyen bir Lig, biraz konsantrasyon kayması az daha büyük bir felakete sebep olacaktı. 

Allahtan hayati Ankaragücü maçı kazanıldı da, tüm camia derin bir nefes aldı.  Bu süreçte ne oldu da takımın bir anda tüm havası değişti diyenleri duyar gibiyim, inanın sihirli bir dokunuş olmadı. Sadece bu süreçte önce taraftar her zamankinden daha fazla takımına sarıldı. Bir an olsun düşme sözcüğünü dile getirmediler. İnanılmaz bir güç oluşturup, bunu takımlarına pozitif olarak yansıttılar. Tamer hoca takımdaki kötü gidişin şifresini çabuk çözüp, yüreğini sahaya koyan oyuncular ile yola devam etti. Bunun karşılığını da fazlası ile aldı. Şimdi tabi ki sevinme zamanı, bunu fazla abartmadan, hemen kolları sıvayıp, gelecek yılın planlamasına geçmek zorundalar. 

Başkan Mehmet Sepil Tamer hoca ile acil bir araya gelip, gidecek oyuncuları belirleyip, gelecek yılın takımını bir an önce oluşturmalı. Bu sezon başı yanlış yapılanmanın faturasını Göztepe az daha çok büyük bir bedel ile ödeyecekti. Tamer hoca bu takımın yapısına uyacak oyuncuları kafasında büyük ölçüde kurgulamıştır. Bu oyunculardan oluşan listeyi de Başkana en kısa zamanda da sunacaktır.

 Başkan Sepil çok büyük bir aksilik yaşanmaz ise listenin büyük bir bölümünü takıma kazandırmak için elinden ne geliyorsa yapacaktır. Takımın önemli bölgelerine yapılacak doğru transferler, takımın gücüne güç katar. Unutulmasın futbol ancak, kaliteli oyuncular ile seyir zevkine dönüşür. Artık önemli oyuncularında Göztepe forması giyme zamana gelmiştir. Başkan bu beklentilerin uzağında kalmamalıdır. İyi bir takım kurulması halinde, sahası bitmeye az kalan Göztepe'nin hedeflerini de büyütecektir. 

Öncelikle bu yıl hedef Avrupa olmalı, gelecek sezon ise artık rota yavaş yavaş şampiyonluk olarak belirlenmeli. Yıllardır Anadolu’dan sadece iki şampiyon çıktı. Her zaman söylüyorum bir kez daha yenilemek istiyorum, Bundan sonraki süreçte eğer İstanbul dışından bir şampiyon çıkacaksa bu takım Göztepe olacaktır. Son sözüm Deniz Kadah'a, çok değil bir hafta önce Bursa maçında penaltı kaçırdığında, en çok üzülenin kendisi olduğunu yazmıştım. Göztepe için hayati önem taşıyan Ankaragücü maçında, hiç tereddüt etmeden topun başına geçip tarihi gole imza attı. Bu tür karakterli futbolcularınız varsa, her zaman söylüyorum. Sırtınız asla yere gelmez... 


Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün