Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Helal olsun size

7 Ekim 2019 Pazartesi 10:11 Güncelleme : 7 Ekim 2019 Pazartesi 10:11

Lige istediği başlangıcı yapamayan Göztepe son haftalarda müthiş yükselişi ile ve özellikle son Kayseri maçında ortaya koyduğu performans ile, ben bu Lig'te çok can yakarım mesajını rakiplerine net bir şekilde verdi. Göztepe bu maçın sinyallerini 2-3 haftadır zaten fazlası ile hissettiriyordu. Her geçen gün takım olma yolunda büyük bir mesafe katetmekle kalmadılar, ortaya seyir zevki veren bir takım haline geldiler. Her zaman söylüyorum, iyi oyunculara sahip olmak tabiki önemli ama takım olamazsanız, bu oyuncu topluğunun çokta önemi olmuyor. 
Göztepe özellikle yeni transferlerin takıma çabuk adaepte olması ile, son haftalarda büyük bir çıkış yakalayıp patlamayı Kayseri karşısında aldığı 4-0'lık muhteşem skorla noktaladı. Deyim yerinde ise kabak Kayseri'nin başına patladı. Göztepe Kayseri karşısında futbol adıa ne kadar doğru varsa hepsini sahaya yansıttı, aslında skor çok daha farklı olabilirdi. Kaçan en az 5 net pozisyon sayabiliriz. Gelelim oyuncuların pherformansına Gassama, Alpaslan, Titi ve Berkan'dan oluşan geri dörtlü mükemmel uyumları ile hatasız oynadılar. 
Özellikle Alpaslan bu yıl müthiş performansı ile göz kamaştırıyor. Poko tam bir görev adamı sahada basmadık yer bırakmadı. Soner ve Mossoro bu bölgede müthiş işler yapıyor. Takımın pas trafiğini mükemmel organize ediyorlar. Serdar her maç üstüne koyarak büyük katkı yapmaya başladı. Yeni transferlerden Napaloni attığı iki gol ve takıma yaptığı katkı ile büyük bir kazanç. Gol atmasada Jeromo rakip stoperlere yaptığı müthiş presle kalmayıp, boş alanlara yaptığı doğru koşular ile arkadaşlarına derin koridorlar açarak, bu bölgede müthiş işlere imza attı. Umarım gelecek maçlarda gol anlamında da takıma katkı yapmaya başlar. Sonuç olark Göztepe şu an için Lig'in göze en hoş gelen futbolunu oynuyor. Bu Göztepe'yi seyretmek, büyük keyif veriyor. Sanırım bu serüven Lig sonuna kadar sürecek gibi görünüyor...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün