;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Hedef belirlenmeli

7 Mart 2020 Cumartesi 10:23 Güncelleme : 7 Mart 2020 Cumartesi 10:23

Göztepe son haftalarda Denizli, Gazişehir ve Kayseri karşısında toplamda 7 puan kaybedip Avrupa yolunda büyük bir yara aldı. Eğer o maçlardan gerekli puanlar alınsaydı Avrupa bu yıl için gerçekten hayal değildi. Üstelik Göztepe'nin evinde Rizespor ile oynayacağı bir de erteleme maçı var. Bence bu gün oynayacakları Başakşehir maçı çok önemli, alınacak galibiyet takımın öz güvenini tekrar geriye getirecektir. 
Sonrasında ise, artık hedef net bir şekilde belirlenmek zorunda. Özellikle bu süreçte İlhan hocaya büyük iş düşüyor. Son haftalarda büyük düşüş yaşayan bazı oyuncuları acilen uyarmalı, Bu güne kadar çok az forma şansı bulan oyuncularına da yönelip, takım içi dengeleri kurup onlarada formayı verip, bir anlamda rekabetide artırmak zorunda. Bunu yapacak kişi kendisi ve ekibi, bazen alınacak radikal kararlar, bir çok yanlışı doğruya çevirebilir. 
Futbolun içinden gelenler oynamayan oyuncunun ne kadar mutsuz olduğunu çok iyi bilirler. Saplantılı davranıp aynı oyuncularda ısrar ederseniz, bu oyuncularıda bir anlamda kaybetmiş olursunuz. Bugün rakip evet zorlu ama, yenilmeyecek bir takımda değil. İç sahada muhteşem taraftarını arkasına alacak olan Göztepe, takım olarak hareket etmesi halinde o bildiğimiz baskılı oyunun 90 dakikaya yayması halinde, kazanan taraf olacaktır...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün