Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Hedef Avrupa olmalı

13 Ocak 2020 Pazartesi 10:19 Güncelleme : 13 Ocak 2020 Pazartesi 10:19

Aslında yazımın başlığına bakınca biraz iddalı olmuş diyenlerinizde muhakkak çıkacaktır. Benim baktığım pencereden ise bunun  mümkün olduğunu söyleyebilirim. Hemen ardından gerekçelerimi dilimin döndüğünce sizlere aktarayım. Şu an için Göztepe 23 puana sahip bu birinci etken, yani Göztepe ilk yarı itibarı ile iyi puan toplamış diyebiliriz. 
İkinci gerekçem ise, sarı kırmızılı ekip iç saha maçlarınının tamamını yeni stadında oynayacak. Bu onların, ikinci yarıdaki en büyük silahı olacak. İddaa ediyorum, iç sahada rakip kim olursa olsun maç kaybetmiyeklerini düşünüyorum. İç sahada alınacak puanlara deplasmandan getirilecek ekstra puanlarıda eklerseniz, 
Lig sonunda hedefe ulaşmak pekte zor görünmüyor. Şimdi gelelilim üçünca gerekçeme ki, bu bence en önemlisi, biliyorsunuz Türkiye Fuutbol Fedarasyonu gecikmelide olsa Kulüpler ile ilgili yaptırımlarının startını geçtiğimiz günlerde verdi. 4 büyükler diye nitelendirdiğimiz takımlarımızdan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a transfer yasağı geldi. Bu bir başlangıç sadece, göreceksiniz bu takımların sayısı ilerleyen günlerde hızla çoğalacak. Bu tabi ki Futbol Fedarasyonun yaptırımı ile sınırlı kalmayacak. Bunun birde Avrupa ayağı UEFA'nın devreye girmesi ile devam edecek. Bir çok takım Lig'teki sıralamasına bakılmadan gelecek sezon Avrupapa kupalarında muhtemelen yer alamayacak. 
Bunların başında şu an için Fenerbahçe ve Beşiktaşı sonrasında Galatasaray ve Trabzonsporu'da sayabileceğiz. Lafın kısası Ligte ilk beş arasında yer alsanızda Avrupa kapıları muhtemelen bu takımlara kapalı olacak. Şimdi yazımın başlığımda belirtiğim gibi, ne demek istedeğim sanırım daha iyi anylaşılmıştır. Tabi bu hikaye bununla sınırlı kalmayacak. 
Esas hikaye gelecek sezon başlayacak. Mali açıdan bor batağına girmiş tüm takımlar eğer onlara bir sihirli el değmez ise kabus dolu günler yaşayacak. İşte bu noktada bu güne kadar doğru yönetilen takımlar ancak ayakta kalacak  ve gelecek onlar için yenibir sayfanın açılması ile noktalanacak. Bu serüvende göreceksiniz her sezon baş aktör Göztepe olacaktır...  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün