Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Göztepe'nin “derdi çok”

19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:23 Güncelleme : 19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:23

Lig'in ilk maçları zordur derler. Neye göre zor, işte onu anlamak zor. Geçtiğimiz yıl son anda Lig'de kalan Göztepe, görüldü ki geçen yıldan hiç ders almamış. Bu kadar etkisiz bir oyunu sanırım kimse beklemiyordu. Sahada adeta uyur gezer gibi dolaşan bir takım kazanamazdı. Doğal olarakta kazanamadı zaten. Göztepe'de ne yanlıştı derseniz, aslında doğru olan bir şey yoktu, yanlışın bu kadar çok olduğu bir maçı Göztepe daha 15'inci dakikada kaybetti. Rakip Antalyaspor ilk 15 dakika Göztepe'yi şöyle bir tarttıktan sonra, oyunun tüm insiyatifini eline geçirip, adeta antrenman havasında oynayıp, çok kolay bir galibiyet almakla kalmadı, Göztepe'ye gelecek maçlar içinde ciddi bir uyarı yapmış oldu. Tamer hocam orta sahada ikinci yarı bir tek değişiklik yapmış olsan inan tüm dengeleri bir anda değiştirme şansın olacaktı. 
Sorun bariz bir şekilde görüldüğü halde, bir türlü o bölgeye dokunuş yapmadın. Orta sahan o kadar kötü görüntü veriyordu ki, hemen daha ilk yarım saatte Alpaslan'ı oyuna alsan orta sahanın direnci yükseldiği gibi o bölgede rahat top yapan Antalya'nında oyun planını alt üst edebilirdin. Poko ve özellikle Halil yokları oynarken Alpaslan'ı oyuna alıp Castro'yu forvete daha yakın oynatıp rakip alanda baskı oluşturabilirdin. Tabi bu gün için her iki kanadı kullanan Serdar ve Halil'in de etkisiz oyunları ve büyük umutlar ile transfer edilen Eren Derdiyok bu takımın gol umudu olacak görüntü vermedi. Daha sezonun ilk maçında bu kadar karamsarlık abartıya girmiyor mu diyorsanız, inanın bu gün için bu kadar kötü bir takıma sözcükleri seçerek yazıyorum cavabını verebilirim. 
Takımda tek bir oyuncunu iyi olmadığı bir takım kimse kusura bakmasın bu Lig'te çok zor günler yaşar. Ben testi kırılmadan yol göstereyim dedim. Eleştirilerimizi dikkate alıp almamakta tabiki onların sorunu, sonuçta bu takımın teknik patronu Tamer Hoca nihayi kararı verecek olan o ve ekibi. Ben sadece uyarılarımı yaptım. Bu takıma acilen çok iyi bir 10 numara ve yine çok etkili bir kanat oyuncusu “kesinlikle” gerekli. 
Yeni alınan stoper Sanneh bu gün için hiç güven vermedi. Reis bence bu oyuncudan daha kaliteli en azından takımı tanıyor. Önümüzdeki hafta cuma günü zorlu Beşiktaş maçı sarı kırmızılı ekip için çok önemli, bu maç için bence vakit kaybedilmeden hazırlıklara başlanmalı, Hani güzel bir laf var türkçemizde “Zararın neresinden dönülürse o kadar kardır” umarım. Başkan ve yönetim olaya bir an önce el koyar ve acilen çok önemli 3 oyuncu takıma transfer edilir.  Aksi taktirde Göztepe'yi kimse kusura bakmasın Lig'te çok ama çok zor günler bekliyor...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün