Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Göztepe'de işler yolunda

18 Ekim 2019 Cuma 10:58 Güncelleme : 18 Ekim 2019 Cuma 10:58

Sezon başı biraz sıkıntı yaşasa da, ilerleyen haftalarda Lig'e müthiş bir geri dönüş yaparak, üst sıralara tırmanan sarı kırmızılı ekipte, Başakşehir maçı öncesi her şey yolunda görünüyor. 3 yıldır Türkiye'de İnşaat ve enerji sektöründe faliyet gösteren Türkerler Mahall Bomonti ile 4. kez  sponsorluk anlaşmasını İzmir'in seçkin misafirleri Göztepe kulübü ve yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcular, efsane kadronun oyuncuları ve İzmir basınının büyük katılımı ile gerçekleştirildi. 
İmzalar sonrası konuşan Başkan Mehmet Sepil yaptığı açıklamalar ile camiaya önemli mesajlar vererek, Göztepe'nin bu yılki hedefini de bir anlamda çizmiş oldu. Göztepe her zaman küllerinden doğmuş, ününü yurt içi ve yurt dışında yıllarca duyurmuş önemli kulüplerimizin başında geliyor. Özellikle Son 6 yıldır Mehmet Sepil'in kulübü satın alması ile başlayan süreçte, Başkan tesisler başta olmak üzere 95 yıllık özlem olan stat projesini hayata geçirmekle kalmadı. Sportif alanda da başarılı bir yol izleyerek, öncelikle 1.Lig'e yükselen sarı kırmızılı ekip, sonrasında Antalya'da Eskişehirspor'u finalde penaltılar ile eleyerek 18 yıllık hasrete son verdi.     Süper Lig'de ilk yılında çok başarılı bir sezon geçiren ve Lig'i 6. bitiren Göztepe ikinci sezonunda biraz sıkıntı yaşasa da bunun üstesinden gelmesini bildi. Bu sezonki görüntüye bakacak olursak Göztepe çıtayı biraz daha yukarıya çıkaracak gibi görünüyor. 
Özellikle Ocak ayında inşaatı bitecek olan stat bir anlamda Göztepe'nin evine dönüşü olarak da tarihteki yerini alacak. Dile kolay tam 95 yıllık rüya artık gerçeğe dönüşecek. Görülüyor ki Göztepe'de şu an için her şey yolunda gidiyor ve bu süreç her sene üstüne koyarak devam edecek. Göztepe bu sezon özellikle ilk yarıda planladığı puanları hanesine yazdırırsa, ikinci yarı yeni statta alınacak seri galibiyetler rotayı Avrupa'ya çevirebilir. 30 bin kişilik müthiş Göztepe korosu rakiplerine yeni mabedinde deplasman nasıl olur, bunu maçın her anında rakibe hissettirip, takımlarının kazanmasında en önemli faktör olacaktır.  Her zaman söylüyorum bir kez daha söyleyeyim, bu sezon sonrasında ve gelecek sezonlarda eğer İstanbul dışından bir şampiyon çıkacaksa, bu takımın adı Göztepe olacaktır... 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün