Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Göz Göz'e ciddi uyarı

29 Ekim 2019 Salı 10:34 Güncelleme : 29 Ekim 2019 Salı 10:34

Çok değil daha iki hafta önce methiyeler düzdüğümüz Göztepe Kasımpaşa karşısında oynadığı oyun ile hem şaşırttı, hemde düşündürdü. Şaşırdığımız durum malum etkisiz oyun oldu. Biz Göztepe'nin kazanamasa da coşkulu oyununu bu ıl fazlası ile izledik. İki maç on kişi kaldığında bile bu karakterini sahaya yansıttığı için ve kaybetmeyi asla kabul etmeyen oyun yapısını sevdik. Geçtiğimiz hafta Başakşehir karşısında kaybetse bile, mücadelesini ve son dakikaya kadar rakibinin üzerine cesurca gidip kazanma arzusunu sevdik. 
Bir haftada ne oldu? da Göztepe bu kadar kötü bir oyun sergiledi. Bence konuşulması gereken en önemli konu, bu olmalı diye düşünüyorum . Şu an için bir çok Göztepeli sevdalısının büyük bölümü süanırım b.enimle aynıo duyguları taşıyordur. O zçaman bu maçın analienizide gelin birlikte yapalım. Öncelikle Göztepe maça çok kötü başladı. Sanırım bunnda hem fikiriz. Bildiğimiz o rakibe baskıyı maç boyunca neredeyse hiç görmedik. Son haftalarda büyük övgüyle bahsettiğimiz, deyim yerinde ise “yere göğe sığdıramadığımız” orta saha gitmiş, yerine başka oyuncuların oynadığığı bir oyun yapısı gelmiş görüntüsü verdiler. 
Bir türlü istenilen pas trafiğini gerçekleştiremeyen sarı kırmızı ekip, kanatlarını da devreye sokamayınca oyunu hiç bir bölümde forse edemediği gibi rakibin kontraataklarında büyük boşluklar vererek lig'in en az gol yiyeene takımı hüveyetinide bir anlamda kaybetmiş oldu. Bu arada unutmadan yazayım da en önemli konuyu atladınız demeyin. Evet Poko gerçekten Göztepe için çok ama çok önemli bir oyuncuymuş, bunu bu maç genelinde çok daha iyi anladık. 
Orta sahada basmadık yer bırakmayan Lig'in tartışmasız en fazla top çalan oyuncusu olmanın yanında, kaptğı topları en çabuk üçüncü bölgeye taşılma özelliği ile Poko bir anlamda oyun kurgusunda Göztepe'nin en önemli dişlisiymiş. Poko sakatlanıp oyundan çıkınca, Göztepe bir anlamda o bölgeyi tamamen rakibine verip, farklı bir mağlubiyet alarak taraftarlarını da çok üzdü. Umarım Poko'nun sakatlığı ciddi değildir. 
Gelelim Tamer hocaya, hocam bu takımın başında 3.sezonunuzu yaşıyorsunuz. Şu ana kadar genç oyuncular konusunda radikal kararları bir türlü vermiyorsunuz. Özellikle bu gençlerden Yalçın çok iyi bir kumaş, formayı vermeniz halinde, orta sahada büyük bir güce dönüşecek potansiyelide var. Sürekli forma şansı bulması halinde o formayı geriye “kesinlikle” vermeyecektir. Ayrıca Göztepe taraftarı genç oyuncuların oynamasını çok arzular ve ister. İnanın sizin bu konuda en büyük destekçileriniz ve yardımcarınız onlar olur. Bundan en küçük bir kuşkunuz olmasın. İlerleyen haftalarda bu gençlerin sayısını artırıp onlara güvendiğinizde ve formayı teslim ettiğiniz de genç kardeşlerimiz sizi asla mahçup etmeyecektir. 
Hocam  bazen maç kaybedebilirsiniz. Bu zaten futbolun doğasında var. Ama kaybedilen sadece bir maç olur, kazanma tarafına baktığımızda, bu gençlerin Göztepe'nin öz evlatları olarak ne denli büyük kazanç olacağını bilmek ve düşünmek bile fazlası ile heyecanlandırıyor.  Bir zamanlar sizde bu yollardan geçerek şu anki konumunuza geldiniz. Ben futbolun bu tarafındayım. Sanırım bir çok Göztepe taraftarıda benimle aynı duygular içindedir. Ben endistüriyel futbolda takımların kurtuluş reçetesinin gen oyunculara yatınrrım yapılması ile aşılacağına bunlar yapılmassada bir çok takımıon ilerleyen yollarda futbol sahnesinden zaman içinde bir bir silineceğini şimdiden öngörebiliyorum...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün