Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Geri sayım sürüyor

6 Ocak 2020 Pazartesi 10:16 Güncelleme : 6 Ocak 2020 Pazartesi 10:16

Evet tam 95 yıllık hasret bu ayın 26'sında Beşiktaş maçı ile son buluyor. Göztepe taraftarı sabırsız camia sabırsız bu eseri bizlere armağan eden Büyük Başkan Mehmet ve yönetim kurulu sabırsız. İzmirli futbolseverler sabırsız o büyük günü bekliyor. Zaman geçermi, geçer ama bu günler diğer günlerle mukayase ettiğimiz de daha zor geçer “tıpkı askerliğin son günleri gibi” Belki bu stat için çok bekledik, ama görüyoruzki fazlası ile beklemeye değdi. 
Şu an görülüyorki bir eşi ne Avrupada ne de Dünyada yok. Bazen bu kadar çok beklemenin mükafatıda işte böyle büyük oluyor. Bu özel durum ve onurda büyük Göztepe camiasına ve taraftarına nasip oldu. Haydi hayırlısı olsun diyelim ve her maç stadımızı doldurarak deplasman nasılmış tüm Türkiye'ye ve Avrupa'ya gösterelim. Taebi stat yeni olunca doğal olarak beklentilerde biraz artacak. O kadarda olsun transfer için bir çok ismin  adı geçiyor şu an için somut bir adım atılmadı. Görüşmelerden sonra bakalım hangi isimleri çıkacak. 
Zaten çokta transfere ihtiyaç yok 3 nokta atış, her şeyin makine düzeninde işlediği Göztepe'de rotayı bir anda Avrupa'ya çevirecek gibi görünüyor. Lig'in en sorunsuz takımı olarak yeni statla bu hedefe gitmek hiçte zor görünmüyor. Yönetimden ricam yaşlı oyuncu değil Göztepe'nin gelecektede faydalanabileceği oyuncu profillerine yönelmesi yolunda olacak. 
Zaten bu sezon başı yapılan transferlerin zaman zaman ne kadar gereksiz olduğunu görebiliyoruz. Tabiki bunların içinde katkı yapanları bi kenara koyuyorum. 
Şimdi ince eleyip sık dokuma zamanı, transferde aceleci olmadan “isim tabiki önemli” ama geleceğin yıldız adaylarıda takıma kazandırılmalıdır. Bakıyorum Avrupa piyasasında hemen hemen tüm takımlar, genç oluncuları kadrosuna katmak için, bir birleri ile yarışır haldeler. Göztepe'ye'de tabiki önemli bir yıldız çok şeyler katar ama diğer türanrsferlerin asker yapısı oyuncular dlmalı koşa ısıran ve terini son damlasına kadar, sahada herşeyini verecek oyuncularla hedefe ulaşmak her zaman en akıllı yol olmuştur. Bence büyük hedefler, gelecek sezonla birlikte  belirlenip o hedefe koşmalıyız. Büyük Göztepe camiası ve taraftarı bunu fazlası ile hak etmiyormu?....  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün