;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Gelde yanma

2 Aralık 2019 Pazartesi 09:55 Güncelleme : 2 Aralık 2019 Pazartesi 09:55

Son haftaların flaş takımı Göztepe Fenerbahçe karşısında müthiş oyununu galibiyet ile taçlandıramamanın üzüntüsünü fazlası ile yaşıyordur. Sarı kırmızılı ekip oyuna müthiş bir tempo ile başlayıp, oyiunu hemen rakip alana yıktı. Bunla yetinmeyip deyim yerindeyse rakibine nefes bile aldırmadığı gibi o kadar çok pozisyon ürettiki, İlk yarıda sadece bir gol atabildilerse sanırım bunun da yanıtını sadece futbolcu kardeşlerim verebilir.  
Öncelikle ortaya koydukları mücadeleden dolayı hepsine kocaman alkışımız gelsin.  Bunu son haftalarda fazlası ile hak ediyorlar. Özellikle rakip kim olursa olsun, müthiş tempo yaparak oynuyorlar şu an için bu tempoyu 90 dakikaya yayan belkide tek takım hüviyeti ile taraflı tarafsız her kesimin olumlu tepkisini alıyorlar. Rakip ceza sahası içinde biraz daha dikkatli olsalardı, gecenin en görkemli galibiyetine imza atmaları işten bile değildi.  Takımda kötü oynayan oyuncu hemen hemen, yok gibiydi. Savunma Alpasla'nında takıma dönmesi ile uyum içindeydi. Orta saha her zamanki gibi rakibe o bölgede nefes bile aldırmadı.
Kazanılan tüm topları olumlu kullandılar. Forvet işte orada malesef haftalardır süren sıkıntı devam ediyor. Oyun anlamında ne kadar iyi oynasanızda gol atamadığınız zaman kazanmakta güçleşiyor. Bu bölgede sıkıntı sezon başından beri sürüyor. 
Sanırım yönetim, teknik heyet ile görüşüp ,devre arası bu sorunu halledecektir. Her maç üstüne koyarak yoluna devam eden Göztepe iyi bir golcü ve yine çok iyi bir orta saha takviyesi ile bu Lig'te çok can yakacak gibi görünüyor. Eleştiri leştiri kısmı kısa tutmak istiyorum. Hocam takımın başına yeni geldiniz. Sanırım her geçen gün takımla ve oyuncularınızla ilgili düşüncelerinizde  netleşecektir. Bu maç genelinde oyuncu değiştirme dakilalarınızı son bölümde kullanmanızı ben biraz yadırgadım. Daha önce yapacağınız dokunuşlar, takıma daha da olumlu yansıyabilirdi.  Eleştiri olacakta övgü olmayacakmı, tabiki Sezarın hakınıda, Sezara vereceğiz. Öncelikle kısa bir sürede böyle mücadeleci ve kazanma arzusu  oyuncu topluğunu oluşturup, takım oyununa dönüştürdüğünüz  ve öz güven aşıladığnız içinde, taktiri ve alkışı fazlası ile hak ettiniz...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün