Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Cesaret önceliğin olmalı

5 Şubat 2020 Çarşamba 10:07 Güncelleme : 5 Şubat 2020 Çarşamba 10:07

Göztepe için Denizlispor karşısında 1 puan, belki bir kesim için kazanç kabil edilsede, ben kaçan 3 puana üzülen tarafta olduğumu belirtmek isterim. Göztepe Denizlispor maçı öncesi Antalya ve Beşiktaş karşısında kazanıp,  Denizli'ye bu öz güven ile gelmişti. Lafın özü bu maça kadar her şey Göztepe adına yolunda gitmişti. Aslında sarı kırmızılı ekip maça çokta iyi başladı, özellikle ilk 20 dakika oyunun kontrolünü elinde tutan taraftı özellikle Soner ve Serdar ikilisi iile rakip kalede ciddi pozusyonlar bulup, bunlardan birini değerlendirip önede geçen taraftı. Ne olduysa 20. dakikadan sonra oldu. 
O müthiş oynayan takım gitti, yerine tamamen geriye yaslanan ve rakibinin üzerine gelmesini bekleyen bir takım hüviyetine büründüler. Bu bölümde eğer Göztepe kalesinde gol görmediyse, bunu tamamen her maç olduğu gibi, yine, muhteşem kurtarışları ile maça damga vuran Beto'ya borçlular. Beto haftalardır müthiş performansı ile şu an uzak ara Muslera ile birlikte Lig'in en iyi 2 kalecisinden biri.Tam bir profosyonel belliki kendisine de çok iyi bakıyor. Geldiğinden beri Göztepe'li taraftarların sevgilisi olmayı başardı. 
Umarım daha uzun yıllar Göztepe'de kalır. Oyuna dönecek olursak, ikinci yarı İlhan hocanın takıma küçük dokunuşlar yapmasını bekliyordum. Devre arası bir değişiklik sonrasında 60'ta ikinci değişiklik ile rakibin önce baskısını kırıp, sonrasında süratli oyuncuları ile, rakibin boşalttığı alanlara atılacak toplar ile, gol ve goller bulacağını öngörmüştüm. Sanırım benim gibi maçı izleyen tüm futbolseverler ve özellikle Göztepe'li taraftarlar da bu hamleleri beklemiştir. 
Ben Jerom'u gol atmadığı maçlarda bile eleştirmedim, çünkü bitmeyen enerjisi ile takıma çok katkı yapıyordu. Maalesef dün akşam takımın en zayıf iki halkasından biriydi. Yeni transfer Kamil hamlesi bence ikinci yarının hemen başında yapılıp, hücum zengilliğini rakibe hissetirilebilirdi. Halil son 3 maçtır müthiş katkı yapmasına rağmen bu maç çok silik kaldı. Bildigimiz kanat bindirmelerini bu maçta ondan göremedik. 
Berkay bu sene çok başarılı ama, bu maç fazlası ile top kaybı yaptı. Castro çalışkanlığı ile yine takımı adına çok olumlu işlere imza attı. Alpaslan uzun aradan sonra başarılı performansı ile yüreklere su serpti. Yeni transfer Kamil belliki çok iyi bir kumaş 85'te oyuna dahil olup kısa sürede ben buradayım mesajını fazlası ile verdi. Büyük umutlar ile alınan bu oyuncunun artık ilk 11 oyuncusu olması gerekiyor. Kendisi bu takıma gol katkısı yapması için alındı. Diğer yeni transfer Trıpiç hakkında net bir şey söylemek mümkün değil, gelecek haftalarda oynatılırsa ancak o zaman net bir fikrimiz olur. 
Kısaca dün akşam İlhan hoca bence yaptığı hatalar olası bir 3 puanın kaybedilmesinde önemli rol oynadı. Kaybetmemek belki kendisi için kazanç olabilir. Ben kendisi ile aynı fikirde değilim, Cesur karalar alıp 3 değişiklik hakkını doğru zamanda yapsaydı. Şu an Göztepe galibiyet serisine devam eden taraf olurdu. Umarım Rize maçı ile tekrar galibiyet serisi başlar, Lig'te herkesin herkesi yendiği bu ortamda alınacak her galibiyet sezon sonunda Göztepe için Avrupa kapısı neden olmasın. Acaba çok mu şey istiyorum... 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün