Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Bir anlık hata

21 Ekim 2019 Pazartesi 09:58 Güncelleme : 21 Ekim 2019 Pazartesi 09:58

Son haftalarda başarılı performansı ile çıkışa geçen Göztepe, zorlu Başakşehir maçı öncesi tüm camianın beklentisi bu maçtan mutlak başarılı bir sonuçla dönüleceği doğrultusundaydı. Bende bu fikri taşıyan biri olarak mağlubiyeti aklımın ucundan dahi geçirmiyordum. Özellikle son haftalarda orta saha da önemli bir uyum yakalayan sarı kırmızılı ekip mükemmel pas organizasyonları üçüncü bölgede çabuk çoğalıp rakibi tehdit altına alabiliyordu. 
Bu maç maalesef Göztepe açısından en zayıf bölge olarak maçından kaybedilmesinde önemli bir faktör oluşturdu. Özellikle son haftalarda yere göğe sığdıramadığımız Mossoro, Napoleoni ve golü atmasına rağmen Soner ve kanatta oynayan Serdar'ın kötü oyunu Göztepe'nin kazanamamasında önemli rol oynadı. Doğal olarak hücum hattında oynayan Jerome da yalnızları oynayıp pozisyon üretemedi. Göztepe'de başta Kaptan Beto olmak üzere Alpaslan, Berkan ve Poko takımları adına ellerinden ne geliyorsa yaptılar. 
Her zaman söylüyorum Göztepe takım halinde hareket ettiğinde başarı oranı fazlası ile artıyor. Kazandğı maçlara baktığınızda bunu net bir şekilde görebilirsiniz. Umarım hafta sonu evinde oynayacağı Kasımpaşa maçını kazanıp üst sıraları hedeflerler. Ben genelde hakem konularına girmeyi pek sevmem, ama bu kez yazmadan geçemeyeceğim. Hocam sahanın mutlak patronu sizsiniz ve nihai kararı da siz veriyorsunuz. 
İki önemli karar vermek zoruinda olduğunuz pozisyonlarda Var'ın uyarısını dinlemenizi anlıyorum, ama bir de lütfedip gidip pozisyonu da izleyip karar verseniz adalet ancak bu şekilde tecelli eder. Aksi taktirde Var'ın bu durumda bir hükmü kalmaz. Bu pozisyonları eğer izleyip kararınızı verseydiniz sizi anlayabilirdim. Ama şimdi kafamda bir çok soru işareti var. Tıpkı tüm teknik heyet futbolcular, camia ve taraftarlar gibi kimse sizden eyyam yapmanızı beklemiyor. Yeterki doğru olan neyse onu uygulayın. Koca bir camianında kaderi ile oynamamış olursunuz...  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün