;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Adım adım Avrupa

17 Şubat 2020 Pazartesi 10:10 Güncelleme : 17 Şubat 2020 Pazartesi 10:10

İkinci yarıya fırtına gibi başlayan ve bileği bir türlü bükülemeyen Göztepe Konya'da mükemmel oynadığı macta, bu serisini sürdürerek Avrupa yürüyüşünde bir adım daha atarak taraftarlarını sevindirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Rize maçı iptal olan sarı kırmızılı ekip, bu süreci görüldüki çok iyi değerlendirmiş. Denizlispor karşılaşmasındaki takım gitmiş onun yerine bambaşka bir takım gelmiş. Maçın başlama düdüğü ile başlayan resital, oyunun tamamında seyredenlere büyük bir keyif verdi, diye düşünüyorum. 
Hakemin onca yanlı tutumu bile Göztepe'yi hedefinden saptıramadı. Sahada galibiyete inanmış ve kenetlenmiş Göztepe ben buraya 3 puan için geldim ve onuda almadan gitmem, dedi ve deyim yerindeyse bunu da söke söke aldı. Özellikle son haftalarda her iki kanatta oynayan Halil ve Serdar her maç üstüne koyarak takımlarının kanatlanmasına yardımcı olmakla kalmayıp, skor anlamında da büyük katkı yapmaya devam ediyorlar.
 Orta sahada Soner ve Castro müthiş bir ikili oluştururken Alpaslan ve Titi takımın savunma bloğunda, kusursuz oynamaya devam ediyorlar. Kaleci Göktuğ Beto'nun olmadığı maçta kalesinde adeta devleşerek, kafalardaki tüm soru işaretlerini, ortaya koyduğu performansı ve yaptığı kritik kurtarışlar ile silmeyi başardı. Kendisini kutluyorum. Berkay basit oynadığında takıma ne kadar büyük katkı yaptığını, dün benim gibi kendiside  görmüştür. Büyük umutlarla transfer edilen Kamil performansı ile bende büyük bir soru işareti bııraktı. Oyunda kaldığı süre içinde, takımı adına olumlu bir katkıda bulunamadı. 
Bu maçın genelinde kendisini eleştirmek biraz haksızlık olur diye düşünüyorum. İç sahada oynayacağı maçtaki performansını görüp, öyle karar vermek istiyorum. Umarım en kısa zamanda uyum sürecini atlatıp, diğer arkadaşları gibi o da takımına katkı yapmaya başlar. Bu maç onun için nazar boncuğu olsun. Göztepe şu an için aldığı sonuçlar ile ,doğru yolda olduğunu bizlere fazlası ile hissetirmeye devam ediyor. 
Ama bu seriyi sürdürmek adına da daha çok çalışmak zorundalar  Tabiki galibiyetin tadını çıkaracaklar, bu onların en büyük hakkı, bunu fazla da abartmadan, bir diğer önemli sınav olan evinde oynayacağı Malatya maçına odaklanmalılar. Asla rehavete kapılmadan, aynı ciddiyetle yola devam ederlerse, yıllardır Göztepe taraftarının büyük hayali olan Avrupa rüyasınıda gerçeğe dönüştürürler. Bu çok uzak bir ihtimalmi asla değil. Zaten görünen köyde böyle giderse klavuz istemiyecek gibi...  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün