Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

3 Hata 3 gol

16 Aralık 2019 Pazartesi 10:02 Güncelleme : 16 Aralık 2019 Pazartesi 10:02

Göztepe'de son 5 haftadır işler yolunda gidiyordu , ta ki Gençlerbirliği maçına kadar.Takım bu süreçte adeta kimlik değiştiren görüntüsü ile rakipleri için büyük bir tehdit oluşturmaya başlamıştı. Zaten bu görüntü son 3 deplasman zaferi ile de zirve yapmıştı. Göztepe bu süreçte inanılmaz mücadeleci oyunu her rakibine bu maç hariç fazlası ile hissettirmiş ve bunda da başarılı olup sahadan istediği sonuçları alarak ayrılmayı başarmıştı. Ne oldu da bu hafta işler tersine döndü. Öncelikle defansın bel kemiği Alpaslan'ın olmaması bu bölgede büyük bir sıkıntı yaşanmasına neden oldu. Yapılan 3 büyük hatanın bedelini de sarı kırmızı ekip beklemedği bir mağlubiyeti alarak fazlası ile ödedi. 
Orta sahada son haftalarda müthiş oynayan Soner'inde olmaması bu bölgedeki alıştığımız pas  organizasyonunu önemli sekteye uğrattı. Hücum hattı Soner dışında etkili değildi. Ayrıca bu maçta Serdar öyle büyük bir hata yaptıki bu da zaten golle sonuçlandı. Gassama'nın ve Kaptan Beto'nun'da iki büyük hatası bu zincirin diğer iki halkasnı oluşturdu. 
Bu hafta Alpaslan ve Soner'in takıma dönmesi takım bütünlüğünün yeniden oluşmasında, büyük bir etken oluşturacak. Eğer Poko'da bir an önce takıma katılırsa sanırım o bölgenin gücü takımında oyununa büyük katkı yapacak gibi görünüyor. 
Bu maçtada görüldüki, Göztepe özellikle kanat ve santrafor bölgesine mutlak iki nokta transfer yapmak zorurnda. Jerom tüm iyi niyetine rağmen golcü kimliği olmadığı için bu anlamda çtakımına katkı yapamıyor. Halil uzun süredir beklenen patlamayı yapamadığından Göztepe her maçta bir kanadı kırık oynamak zorunda kalıyor. 
İlhan hocam Yasin konusunda Tüm Göztepe'liler gibi bende merak içindeyim. Bu oyuncuya şans vermemenizin muhakkak gerekçeli bir kararı vardır. Yasin bu takıma güç katsın diye transfer edildi. Eğer bizim bilmediğimiz durumlar varsa bu oyuncu ve yine takıma hiç katkı yapmayan diğer oyuncular ile bir an önce yollar ayrılmalı ve yeni bir sayfa açılmalıdır, diye düşünenlerdenim. Bazen radikal alınan kararlar takıma fazlası ile olumlu yansır. Bu maçta kaybedilen 3 puan tabiki önemli ama telafiside mümkün. Hafta sonu önemli bir Galatasaray maçı var. İşte elerine önemli bir fırsat daha geçti. Geçtiğimiz haftalarda oynadıkları olumlu futbol ile neleri başarabidiklerini bizlere fazlası ile göstermedilermi...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün