Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

“Sonra üzülürsün”

23 Temmuz 2019 Salı 07:17 Güncelleme : 23 Temmuz 2019 Salı 07:17

Bu sezon belli ki tüm takımlar ekonomik anlamda büyük sıkıntı yaşıyor. Özellikle üç büyükler diye adlandırdığımız takımlar bile transfer yaparken, genellikle kiralama yöntemini kullanıyor. Ammaaa bir gerçekte unutulmamalı, sonuçta bu olunculara  ister satın alma isterse kiralama  olsun büyük paralar ödeniyor. Bu mantalite ile zaten içinde bulundukları borç batağına biraz daha batıyorlar. Böyle giderse önce TFF sonrasında UEFA bu kulüpler hakkında yaptırımlara başlayacak gibi görülüyor. Bu yaptırımlar sırası ile para cezası ve puan silme ile başlayıp, küme düşürülmeye kadar gidebilir. 
Bunun örneklerini Avrupa'da bir çok ünlü kulüp geçmişte yaşadı. 
Bize bir şey olmaz mantığı ile çıkılan yolda, bunun sonuçlarınada katlanmak zorunda kalırsınız. Şimdi soruyorum Kulüp Başkanlarına durum bu kadar ciddi iken nasıl olurda paraları bu kadar rahat har vurup harman savurursunuz. Soruyorum sizlere, acaba kendi paralarınızı bu kadar kolay harcıyabilir misiniz? Ben o sorunu cevabını vereyim “asla harcıyamazsınız”  taraftarlarınıza şirin görünmek adına günü kurtarıyorsunuz. 
Geleceğinizi ise deyim yerinde ise karartıyorsunuz. Nasıl olsa bu para ne benim, ne de babamın parası değil mantığı ile harcamaya devam ediyorsunuz.. 
Avrupa kariyerini sonlandıran tüm oyuncuların adeta, emeklilik maaşlarını ödeyen Ülke olduk. (kaliteli oyuncuları bunlmarınz dışında tutuyorum çünkü onların sayısı zaten biliniyor)  Artık buna bir son verme zamanı geldi de geçiyor. Eğer takımlar doğru pazarlara yönelip genç  ve yetenekli bu gidişle oyuncaları Türkiye'ye getirmez ise tünelin ucundaki ışıkta zor görünecek gibi.
Şu an için o kadar büyük bir pazar varki  cok iddalı söylüyorum bu oyuncularan maliyetleri 200-300 bin doları geçmiyor.
Önemli olan bu oyunculara ulaşabilmek ve onları ülkemize getirebilmek. Bu genç yeteneklerin tamamı futbola aç özellikle Afrika kökenli oyuncular bu gelişime en çabuk uyum sağlayan oyuncular. Yeterki doğru tercihler yapın. Eğer bunları başarabiliyorsanız işte o gün, günü değil geleceğinizi de kurtarmış olacaksınız. Son sözüm artık uyanma zamanı geldi. Eğer bir an önce hamle yapmazsanız sonra üzülen taraf siz olursunuz...  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün