Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

“Düşüş sürüyor”

9 Mart 2020 Pazartesi 10:15 Güncelleme : 9 Mart 2020 Pazartesi 10:15

Göztepe'de Malesef son haftalarda işler yolunda gitmiyor. Kayseri maçı sonrası bu kez evinde Başakşehir karşısında da kabedilen 3 puan ve alınan farklı yenilgi kafalarda bazı soru işaretlerininde oluşmasına neden oldu.
 Peki neydi? birden bire bu düşüş derseniz. Önce doğru tespitler yaparsak, bunları tek tek görebiliriz. Öncelikle Göztepe yaşlı oyunculardan kurulu bir takım bu gerçeği kabul ederek eliştirelerimize başlıyabiliriz. Şu an için 27-29 yaş aralığındaki oyuncu sayısı oynayan oyuncuları baz alıyorum.üç veya dört oyuncudan mevcut, geriye kalan oyuncular 30 ve üzeri yaştalar. Şimdi isim isim yazmaya gerek yok, zaten bu oyuncuları hepiniz biliyorszunuz. 
Sezon başı form tutan bu oyuncular, lig'in ikinci yarısında, zaten doğal olarak düşüş yaşarlar. Bunun örneklerine çokça raslayabilirsiniz. Birde Lig'in tamamında aynı oyunrcular ile oynama ısrarınızı sürdürürürseniz bu düşüşü hızlandırmış olursunuz. 
Zaman zaman dünyanın en iyi takımları bile rotasyona gidebiliyor. Kadro derinliğinizi korumak evet ama onların işleyişinide yönetmek zorundasınız dengeli davranıp diğr oyuncularada zaman zaman, forma verminiz halinde, hem onları motive eder, hemde hazır tutma şansını yakalarsınız. Her zaman söylüyorum oynamayan oyuncu mutsuzdur. 
Göztepe bence son haftalarda aynı oyuncularda ısrar etmenin faturasını ödüyor görüntüsü veriyor. Son olarak Devre arası yapılan İki transfer Kamil Wilczek ve Zlatko Trpıç transferlerininde doğru tercihler olduğunu düşünmüyorum. 
Bence iki nokta transfer, şu süreçte deyim yerinde ise ilaç gibi gelirdi.ı. Oyuna bu gün için giremedim, ama ortada çokta yazılacak bir şey yok. Göztepe rakibine bu maçın genelinde o kadar kolay teslim oldu ki, bence oyunun bu yönü sorgulanmalı. 
Yok rakip güçlüydü gücümüz buydu, söylemlerine katılmayanlardanım, eğer sahada doğru mücadele ederseniz, rakibe baskı yaparsanız, onlara oyun oynama alanı bırakmazsanız. Kazanma yüzdeniz hep bir adım önde olur. Göztepe bu gün bunların tamamını yapmadığı için kaybetti. Umarım bu maç sonrası teknik heyet doğru ve radikal kararları bir an önce alır...      

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün