Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Yangın ve kadın canımızı yaktı…

26 Ağustos 2019 Pazartesi 09:38 Güncelleme : 26 Ağustos 2019 Pazartesi 09:38

Hayatımda pek çok garip şeyle karşılaştım.
Lakin hiçbiri “Bu uçakların üçünün motoru yok, üçü de yağ akıtıyor” deyip İzmir’in yarısının yanmasına sadece Bakan Pakdemirli’nin 2 gün sonra bozuk dediği uçakları gökyüzünde tatbikat anında izlemesi kadar garip değildi.
Anlayacağınız 30 senedir pilotluk yapan Bakan’ı ya kandırdılar ya da Bakan bile isteye ihalesini verdiği firmayı meşru kılmak adına böyle bir yanlışa başvurdu.
Kısaca 100-150 ağaçla kurtarabileceğimiz geleceğimiz, akciğerlerimiz, yeşilimiz Bakan’ın bir günde yalanlanan iddiası yüzünden son ağaca kadar yandı.
Millet bankalara saldırmış, ağaç başına 10 TL yatırıp İzmir’i yeşillendirme gayreti içerisine girmişken İzmirli Bakan kendi cebinden kaç lira verip, kaç ağaç bağışında bulunmuştur, çok merak ediyorum.
Gelelim bir yavrunun hayatını nasıl yok ettiğimize.
Siyasetten dini kurumlara, inşaattaki işçisinden cemaatlere kadar, anasının bacağından şehvete düşenler, kadınların gülmesinden ereksiyon olanlar, hamile başıyla sokakta gezenlere saldırma hissi duyanlar söz konusu oldukça falanca vakıfta eğitim değil, tecavüz konuşuldukça tıpkı çocuklarımız gibi kadınlarımız ölmeye devam edecek.
Mevcut hiçbir yasa analarını ve evlatlarını muhafaza altında tutmazken, birilerinin attığı nutuklar 24 saat dahi işe yaramadı. Daha dün “Anne ne olur ölme” çığlıklarıyla hafızalarımıza kazınan minik yavrumuzun sesi kulaklarımızda uğuldarken, dün yine biri çıktı hem çocuğunu hem de karısını katledip polise teslim oldu.
Tecavüz bir suçtur.
Cinayet bir suçtur.
Cinsel istismar bir suçtur.
Sübyancılık bir suçtur.
Küçük çocuklara psikolojik baskı bir suçtur.
Ve bu suçların cezası bizim ülkemizde olduğu gibi adamına göre değil, şiddetine göre verilir.
“Sansar” a başka, sıradan bir katile başka uygulanmaz.
Tüm anaların ve değerli evlatların başı sağolsun.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün