Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün
PAYLAŞ

Asla unutmayacaklarım

1 Temmuz 2019 Pazartesi 07:11 Güncelleme : 1 Temmuz 2019 Pazartesi 07:11

Hayatta bazı şeyler vardır, 10 yaşında yaşasanız da 80. doğumgününe taşırsınız. Kimisi için ailevi gerçeklerdir bunlar, bazıları için hayatta yakaladığı başarıdır. Türkiye’deki insanlar için siyasetin ta kendisidir bu…
Örneğin;
Her seçim öncesi olduğu gibi 23 Haziran seçimlerinde iktidarın kullanacağı son kozu beklerken, aklıma bebek katiline mektup yazdırılacağı hiç gelmezdi.
Düne kadar siyah takım elbisen yoksa binasına bile giremeyeceğin TRT’nin kırmızı bülten ile aranan Osman Öcalan’ı konuk edeceği aklımın ucundan geçmezdi.
Ergenekon ve Balyoz davalarında ordunun içi göz göre göre boşaltılırken, bizler “Nasıl bitecek bu kabus” diye düşünürken “Aldatıldım” sözüyle herkesin serbest bırakılması pek enteresandı.
Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Ali Babacan gibi adamların siyasi yaşamlarında takındıkları tavrı incelediğinizde, “Bunlar kapı dışına konduğunda Erdoğan’ı eleştirmeye başlar” diyemezdik.
Önce farklı siyasal mecralarda sertçe eleştirip ardından partide bakanlığa kadar yükselenler ile, bakanlık yapıp sonra eleştirenlerin aynı partiden çıkabilme olasılığını neden biz akıl edemedik!
15 Temmuz dolayısıyla bir tek siyasetçinin dahi tutuklanmamış olması… Nasıl söyleyim bu da mı gol değil?
PKK’nın değil de, askerin elindeki silahları indirtip “Yanınızdan geçse bile görmeyin” diyeceklerini tahmin dahi edemedik.
Milliyetçiliği ayakları altında ezip, ardından Milliyetçilere saf tutturabilecek kadar zeki olduklarını ben bilemedim.
Her şeyden öte tüm bunlar olup biterken kafasını kaldıranların makarna ile süt liman olduğu başka bir ülke ben görmedim.
Ve hepsinden öte aynı genel başkanla, tüm bunların yaşandığı bir ülkede ana muhalefet olarak milattan önceden beri aynı koltukta kalan bir parti işitmedim.
Yani, Ekrem İmamoğlu tam zamanında geldi. Koluna ekonomik krizi de takarak CHP’nin hatalarla dolu CV’sine ilk doğru noktayı koydu.
Ben bunları 80 yaşıma geldiğimde çocuklarıma, torunlarıma anlatacağım birer anı olarak arşivime koyuyorum. O gün geldiğinde tabloda hala Erdoğan, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu üçgeni olursa bunu da severek onlara anlatırım.
Yine de siz sağlıcakla kalın, unutmayın ki, bu ülkede olduramayacağınız bir iş yok.
Yeter ki inat edin...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün