Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

ÜZMEYİN ÜZÜLMEYİN (2)

31 Ocak 2020 Cuma 10:23 Güncelleme : 31 Ocak 2020 Cuma 10:23

Beşiktaş maçı öncesi tüm Göztepe camiasını kendi çapımda uyarmaya çalışmıştım. Evet, Türkiye'nin değil tüm dünyanın gözü bu maçtaytı. Hem yeni yapılan muhteşem Gürsel Aksel Stadı'nın ilk açılış günü, hem de Beşiktaş gibi köklü bir camiayla yapılacak olan bir maç öncesiydi. Semtin esnafı, sakinleri, çoluğu çocuğu ister istemez diken üstündeydi. Çünkü böyle günlerde karanaval havası içerisinde geçmesi gerekirken, maalesef bazi münferid olaylarda olabiliyordu. Nitekim de öyle oldu. Rakip takımın oyuncularını taşıyan otobüsün camları kırıldı. Emniyet güçleri ile saha dışında taraftarlarla çok ciddi olaylar yaşandı. Stadın içerisinde nedeni anlaşılmaz bir şekilde koltuklar kırıldı. Küfürün biri bin para. Değermiydi bunlara. Değermiydi koskoca şanlı şerefli Göztepe taraftarına. Çok üzüldüm çok.

BAŞKAN SEPİL'E AYIP OLDU 
Göztepe tarihinin belkide gelmiş, geçmiş en büyük işlere imza atan başkanı sayın Mehmet Sepil. Bu stadın yapılması için ne gibi zorluklar çektiğini bizzat biliyorum. Aynı şekilde Urla'da yapılan Adnan Süvari Tesisler'i içinde çok çalıştı, emek harcadı. Sağolsun, varolsun. Ancak Beşiktaş maçında muhteşem şov yapan tribünler bir kez olsun Başkan Mehmet Sepil lehine tezahürat yapmadı. Kısacası bence çok ayıp edildi kendisine. İnanın Başkan Sepil bunun farkında bile değildir. Çünkü o ogün bambaşka bir zafer sarhoşluğu yaşıyordu. Gelen misafirlerini ağırlarken zaten yaptığı işlerin gurunu, onurunu yaşıyordu ister istemez.

HER MAÇ İÇİN AYRI ÖNLEM

Evet ilk maç için bazı eksiklikler tabiiki olacaktı ve nitekim de oldu. Ama artık daha da tecrübelenmek lazım. Bundan sonra maç öncesi her sokak başına kolluk kuvvetlerinin yanında gönüllü Göztepeliler dursun. 5-10 sevdalı camiayı iyi tanıyan bu kişiler hata yapacak olay çıkarmaya meyilli kişileri uyarsın. Kulübümüze zarar verecek bir şey yapmayın diye. Bu görev yapan arkadaşlara jest amaçlı çekişlerle mağazalardan hediyeler verilsin. Bu tür uygulamalarla taraftarlar daha bilinçlenecektir diye düşünüyorum. Yolun açık, şansın bol olsun şanlı Göztepe
 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün