Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Duyunca Adeta Şok Oldum

28 Şubat 2020 Cuma 13:53 Güncelleme : 28 Şubat 2020 Cuma 13:53

Koyunun olmadığı yerde ne derler sizler iyi bilirsiniz!.. Meslek hayatım boyunca binlerce yönetici, futbolcu ile çalıştım. Kimleri gördüm, kimleri. Bazıları sadece menfaati için gazetecilere yalakalık bazıları sadece reklamları olsun diye yöneticilik yaptı. İçlerinde gerçekten gönülden aşkla bu işi yaparak milyonlarca para harcayanlar vardı. Geçtiğimiz gün Güzelyalı’da rahmetli Güler Aksel’in oğlu Levent Aksel’i gördüm. Kendine has bir arkadaştır Levent. Merhaba dersen, merhaba der. Demezsen de üzülmez başını öne eğer gider. Yani çok mülayim bir kişiliğe sahiptir. O beni gördü mü, konu ne olacak tabii ki Göztepe. Sohbet, sohbet derken ağzından bir şey kaçırdı adeta şok oldum.

Gürsel Aksel Stadı’nın açılış günü için hiç ummadığınız kişiler maça gelmek için kendilerini akredite ettirler. (Bir daha zaten onları 3 büyüklerin maçları dışında göremezsiniz.) Levent, başladı anlatmaya. Stadın açılı günü için Gürsel Aksel’in tek kızı olan Esra Aksel, Levent’e,”Acaba bende bu maça gidebilir miyim”. diye sormuş. Levent, elinden geldiğince başta Adil Artuner ve İsmail Tur’a ulaşmaya çalışmış. Ne mümkün. Kendileri o kadar meşgul ki, benim bile bazen telefonlarımı açma lütfunda bulunmuyorlar maalesef. Neyse önemli değil. Biz hancı onlar yolcu. Kimin ne kadar Göztepeli olduğu belli zaten! Sonuçta yalvar yakar rahmetli Gürsel Aksel’in kızı Esra maça girebilmiş. Yahu neler oluyor böyle yaaa. Nasıl bir anlayış, nasıl bir düşünce, nasıl bir ahde vefa.


SENİ ÇOK ÖZLEDİM MOSKOVA PANTERİ
Egeli Sabah Gazetesi’nde çalışıyorum. Göztepe nerede ben oradayım. O zaman köşe yazarı olarak rahmetli Ali Artuner’i kadromuza almıştık. Süper Lig’deyken İstanbul, Samsun, Eskişehir, Kayseri v.s derken tüm deplasmanlara beraber gidiyorduk. Rahmetli, bana hep anılarını anlatıyordu. Uçağa bindiğinde hostesler etrafında pervana olurmuş. Çünkü hakikaten öyle bir karizmaya sahipmiş. Neyse Eskişehir’e gittik. Maçtan bir gün önce kaldığımız otele dönemin Valisinin şoförü ve koruması geldi. “Ali bey eğer müsaitseniz sizi sayın valimiz konutunda bekliyor” dediler. Rahmetliyle göz göze geldik. Döndü bana, ”Ne yapalım Çağatay gitmemiz icap eder” dedi. Çıktık Vali beyin konutuna gittik. Bizi kapıda karşıladı. Başladı, efsane kadroyu saymaya. Ardından Göztepe’ye hayranlığının ön büyük etkilerinden birinin Ali Artuner olduğunu söyledi. Orada rahmetli hemen söze girdi. “Biz tam bir takım oyunu oynuyorduk. Ben sadece kendi görevimi yapıyordum. Tabi ki rahmetli Adnan Süvari hocamızın bizim üzerimizde çok büyük emeği var” dedi. Neyse oturduk çayımızı, kahvemizi içtikten sonra yeniden otelimize döndük. Bu kendisiyle yaşadığım küçücük anılardan biri. Sizinle paylaşmak istedim. Mekanı cennet olsun, ışıklar içerisinde yatsın…   

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün