Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Yeni sezon başlasın bu sezonu unutturun

28 Mayıs 2019 Salı 07:00 Güncelleme : 28 Mayıs 2019 Salı 07:00

34 haftalık maratonun sonu nihayet bir nebzede olsa mutlu bitti. Bütün sezona baktığımız zaman bir türlü istediği oyunu sahaya yansıtamayan bir Göztepe izledik.Oysa sezonun ilk 10 haftasında sarı kırmızılılar İzmir’de Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı  deplasmanda ise Trabzonspor’u yenmişti. Ligde tribün desteği en üst düzeydeki takımlardan biri olan Göztepe, bu güzel ayrıcalığın gücüne rağmen oyun gücü olarak taraftarlarının performansına karşılık veremedi.Şampiyonluk yarışı veren takımlara kafa tutan Göz Göz, kadro yapısı olarak kendine daha uygun olan takımlara karşı etkili olamadı. İrdelenmesi gereken önemli konulardan biri de budur. 

***

En kritik virajlarda tribünleri koşulsuz dolduran, umudun azaldığı anda desteğini artıran ve sahada olan bitenlerle enerjisini yitirmeyen taraftarının desteğiyle Göztepe’nin sezonu son virajda kurtarması; hem herkesi rahatlattı hem de derslerin alınması gerektiğinin mesajını verdi.

***

Ankaragücü karşılaşmasının tekniğini, taktiğini, analizini konuşmak yersiz. Bu tür maçlar sonuç maçlarıdır. İstediğiniz skoru alırsanız görev tamamlanmış demektir. Kaç korner attığınız oyunu hangi sahada kabul ettiğiniz önemini maçın ardından yitirir. Tüm sezon boyunca taraftarının yüzünü güldürmeyi başaramayan Göztepe, en azından bir kez olsun gerektiği yerde gerektiği anda gereken sonucu aldı.Karşılaşmanın ardından yaşanan sevinç büyüktü. Fakat taraftarlar biliyorlar ki bu sevinç bir amaç sevinci değil bir araç sevincidir. Böylesine köklü camiaların ligde kalma sevinci yaşamaktansa lige damga vurma hazzıyla sezonu kapatmaları gerekir.   Yaz transfer dönemi boyunca doğru adımları atmak ve adeta sezon ortasındaymışçasına bir tempoyla bu dönemini geçirmek başkan ve ekibinin en büyük görevi gibi görünüyor.

***

İzmir’in bir spor kenti olması ve Türk sporununda lokomotifi olan futbolun en üst seviyede Spor Toto Süper Lig’de temsil edilmeye devam edecek olması kent açısından da oldukça değerli. Yeni sezonun ilerleyen dönemlerinde tamamlanması beklenen stadyumla birlikte Göz Göz’ün daha büyük bir ivme kazanarak artık Avrupa kupalarında yer alan o seviyelerde her sezon var olan bir ekibe dönüşmesi için herkesin özeleştiri yapması gerekiyor. Taraftarı, maddi imkanları ve modern bir stadı düşündüğümüzde, doğru transferlerle bu takımın yerinin ilk 5 içerisinde olması gerekiyor. Kadro mühendisliğinin zayıf olması ve önemli hamlelerin doğru zamanda kadro açısından yapılmaması o an maddi olarak kayıpları engellemiş gibi görünsede pastanın asıl yendiği kısım ligde kalıcı olarak elde edildiğini herkesin fark etmesi gerekiyor.Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün