Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Sihir nedir? 

9 Temmuz 2019 Salı 08:20 Güncelleme : 9 Temmuz 2019 Salı 08:20

Ne zaman paylaşımı zor bir nesne görsem onu isteyen yönlerimi dizginlerim.
Ne zaman aynı yöne çevrilmiş kafalar görsem, değerinin azalacağını hissederim. 
Bütün bakışların aynı yöne çevrilmesi demek, bakılan “şeyin” zirvesinde olması demektir. Bütün ilgi, tüm ihtişamı ve parıltısıyla o'na dönüktür. İşte sihir burada başlıyor. Sihir nedir? 

***

Şapkadan tavşan çıkartmak mıdır?

Sihir, ilginin tamamını alan “şeyin” her geçen saniye değer kaybediyor oluşunu bilmektir. O da yaşanmışlıklarla olur. Tecrübeyle... 
Bir şey, en fazla istenen durumuna gelmişse bilin ki zaman o'nu aşağı çekecektir. Çünkü bu hayatta sahip olunabilecek en büyük olgu olan sağlıktan sonra gelen temel kavram ilgidir. Para falan ilginin yan unsurudur.


***

Mehmet Topuz... Kartal duruşu yaptı gözünü Kadıköy'de açtı. Şampiyonluk falan yaşamış olabilir ama yok oldu gitti işte... Emre Akbaba, bir türlü istenilen katkıyı veremedi, sakatlıklar başına dert oldu. Şimdi de Vedat, kalbi kime çarptı soluğu nerede aldı herkesin kendi yorumudur. Bakalım bütün ilgiyi aldıktan sonra verebileceği katkı o ilginin altına imza atılır dedirtecek mi? Pek sanmıyorum. 

***

Dilekolay 45 yıl... Türk futbolunun en büyük başarısı olan Avrupa'dan gelen bir kupayla taçlanan UEFA Şampiyonu Fatih Terim, tam 45 yıl önce bugün sarı kırmızı için o kağıda yaklaştırmış kalemini ve atmış imzasını taa bugüne dek milyonlarca kalbe... Asalet ve başarı kavramları kulüplerimiz için yön gösterici olmalıdır. O yöne ruhtur Fatih Terim... Sadece Galatasaray için değil Avrupa futbolunda bir markadır. Tebrikler Sinyor Terim. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün