Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

MARMARİS'TE SALDIRAN KÖPEK DEHŞETİ!

16 Mart 2018 Cuma 16:22 Güncelleme : 16 Mart 2018 Cuma 16:22

MARMARİS’TE SALDIRAN KÖPEK DEHŞETİ!
     Bu Çarşamba (14 Mart 2018) saatler 16.15 i gösterirken; Marmaris’in İçmeler mahallesinde aklınızdan bile geçmeyecek bir olayı, “Ölüm Anını” yaşadık, oğlum Golden Bülten’le…


     Hiçbir zaman köpeğim demediğim, Golden Retriever cinsi oğlum Bülten’le, olağan yürüyüşümüzü tamamlayıp eve dönüş yapmak üzereyken; 150 Sokak tan geçmek üzereyiz, Mustafa Gökmen Parkı yanı. O an duyduğum hareket halinde zincir sesiyle, gezdirme kayışı zaten elimde olan Bülten’in tasmasını sıkıca tuttum. Ne göreyim? Üstümüze doğru koşan iki devasa Kangal köpeği!..  Köpeklerin bize saldırısıyla Bülten’i asla bırakmadan köpekleri uzaklaştırmaya çalışırken, her iki Kangal da bizi parçalamak niyetiyle bir anda üstümüzde!.. Bülten’i korumak için kolumu köpeklere uzatma anım, yerde yuvarlanmam ve o anda sesleri duyup müdahale ederek bizi kurtaran çevre esnaflarını görmem aynı anda oldu tabii… Yaşadığım korkuyu anlatamam ama iki canavarın elinden oğlumu kurtarabilmiş olmam, tesellimiz oldu. 
     Oğlum Bülten’le birlikte sığındığımız esnafın korumasında, acilen Alo 153 Zabıta’yı aradım. Çağrı Merkezi çıktı tabii ki.  Konuyu ilettiğimiz çağrı merkezi görevlisi dinledikten sonra ne dese:
     _Beyefendi Marmaris Zabıta sürekli meşgul, numarayı vereyim siz aramaya devam edin isterseniz!..
     Artık o korku ve öfkeyle; “Hanımefendi ben saldırıya uğrayan kişiyim ve saldıran köpekler, hala buralarda çevrede başıboş geziyorlar!” dedim. Sonrasında nasıl olduysa(!) ulaşmışlar Marmaris zabıtaya…
     Mahalle bizim mahalle tabii, esnaf ta biliyor bu tip işlerin nasıl olduğunu.  Neyse köpeklerden birisi yakalanmış yaklaşık yarım saat sonra ama diğerinden haber yok!.. Köpeği yakalayan görevli de görevli(!)  yani, yakaladığı saldıran köpeği tutup bizim karşımıza getirmesin mi!..
     Artık sığındığımız esnafta bende kızgın, “Götür şunu başka yere!” dedik. Adam çok rahat; “Şimdi araç gelecek, alacaklar buradan.” diyor ama tık yok, hareket bile etmiyor?..
      Bir süre sonra zabıta ekibi de geldi ve kendilerince tutanak tutmuşlar, ama tutanakta ben - biz yokuz?.. Yaşadığım bu olayda hala seyirciyim, tabii elimde sıkı sıkıya tuttuğum oğlum Bülten’le…
          Saldırıda bulunan diğer köpeğin de bulunduğu, sahipli olduğu Martı La Perla Otel’de o anlarda bağlanarak tutulduğu haberi iletildi telefonla bana, otel çalışanlarınca. Ve oğlum Bülten’le,  evimize yaklaşık 150 metre kala yaşadığımız bu olay sonrası, tedirgin bir şekilde evimize döndük…
     Şimdi bekliyoruz bakalım bu olay sonrasında Marmaris Belediyesi ve saldırgan köpeklerin sahibi olduğunu öğrendiğimiz Martı La Perla Otel yetkililerin yaptırımları, tavırları ne olacak?..
YA SALDIRIYA UĞRAYANLAR ÇOCUK KÖPEĞİ VE ANNESİ OLSAYDI?
     Bunu da belirtmekte yarar görüyorum: yaşadığımız saldırı olayından az sonra, biz belediye ekipleri gelecek diye beklediğimiz anlarda; 8 -10 yaşlarında şirin bir kız çocuğu, elinde kayışından tutarak gezdirdiği köpeği ve ellerinde alışveriş poşetleri olan annesi yine aynı sokaktan, yanımızdan geçiyorlardı.
           Şimdi özellikle  İçmeler’deki tüm hayvan severlere, belediye yetkililerine ve bize saldırıda bulunan Kangal köpeklerinin sahiplerine soruyorum: Hadi biz kısmen ucuz atlattık diyelim; aynı olayı bu şirin kızımız, köpeği ve annesi yaşamış olsaydı, Allah korusun sonucu sizce ne olabilirdi, kim nasıl açıklayabilir, kendisini nasıl aklayabilirdi?.. 
     Bu arada Marmaris Kaymakamlığı’na gerekli müracaatımızı yaptığımızı belirterek, yorumu siz değerli halkımıza bırakıyorum. 
                                               Yazar Ata SEVGİ

 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün