Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

MARMARİS CHP'DE BEYAZ GERÇEKTEN BEYAZ MI?

10 Eylül 2017 Pazar 13:33 Güncelleme : 10 Eylül 2017 Pazar 13:33

 Biz yazdıktan sonra siz de öğrenmiş oldunuz…

Aslında CHP Marmaris İlçe Başkanlığının özellikle basın açıklaması yaparak, siz değerli partililer ve diğer sevgili Marmaris  halkının; demokrasi ve şeffaflık gereği  önceden bilgilendirilmesi beklenilen yakın zamanlarda gerçekleştirilecek olan İlçe Kongresinde Oy Kullanacak olan Delege  Seçim takvimini.

Artık malumunuz. CHP Marmaris İlçe Örgütü; 11 Eylül 2017 Pazartesi gününden itibaren Armutalan başta olmak üzere diğer günlerde de diğer mahalle ve köyler olmak üzere, yaklaşık 3400 üyesiyle hafta içi  ilçe Kongresi ve diğer parti içi seçimlerde oy kullanacak yetkili delege seçimlerini yapacak.

ONLAR AK’A BEYAZ DİYOR

Delege Seçimlerinde adaylar; 2004 seçimlerinde İlçe Başkanı olan Mehmet Hasbioğlu ve sonrasındaki (Halil Gökovalı hariç) diğer ilçe başkanlarının da açık desteğini almış; CHP’nin Marmaris’te ilk kez seçim kazandığı 2004 yılında Marmaris CHP Gençlik Kolu Başkanı olan, sonrasında İlçe Başkanlığı görevini sürdüren ve bugün için Marmaris Belediye Meclisi ve Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği görevlerine de devam eden Mehmet Oktay, rakibi olarak ta Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Yeğeni, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü oğlu, halen Marmaris Belediye Meclisi üyeliği görevini de yürüten son İlçe Başkanı Acar Ünlü. 

Sevgili kardeşimiz CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlükendilerine yandaş yayın organının haberine göre dün, (9 Eylül 2017) CHP’nin Kuruluşunun 94. Yılı kutlama koyteylinde sanki bize kızarcasına; “Acar Ünlü, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın yeğeni ve geçmiş yıllarda Armutalan Belediye Başkanlığı yapan Muhammet Ünlü’nün oğlu olması nedeniyle hakkında yapılan bazı söylentilere de tepki gösterdi. Ünlü, “görev yapanları akrabalıklara göre değil, yaptıkları çalışmalara göre değerlendirmek gerekir, akıl, vicdan, insaf bunu gerektirir”  demiş, hem de haber fotoğrafına göre de yanında dayısı, annesi ve babası varken… Sanki Acar Ünlü öncesindeki geçmişte kalan son 12 yılda  o övünülen, 3 dönem seçimi kazandıran İlçe Yönetimleri hiç olmamış, sanki Marmaris CHP son 2 yılda sadece yeğen oğul hem ACAR hem de ÜNLÜ ile zirve yapmış(?)… 

 “El insaf, el vicdan!..” diyerek yorumunu siz sevgili Marmarisli CHP’lilere bırakıyoruz.
 Karar sizin sevgili Marmaris CHP’liler; ya son 14 yıldır var olan kişinin ailesine özel yönetime devam diyeceksiniz, ya da “Demokrasi, Halkın kendi kendisi yönetmesidir.” diyerek yönetimi ele alıp;  “Motorları Maviliklere süreceksiniz!..”

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün