Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Marmaris CHP'de 29 Ekim'den 10 Kasım'a

15 Kasım 2018 Perşembe 09:35 Güncelleme : 15 Kasım 2018 Perşembe 09:35

Mart 2019 Yerel Seçimlerine 5 ay kala: Ajans Sevgi - Bülten Gazetesi olarak düzenlediğimiz, “Marmaris CHP’de Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?” içerikli anketimizi Cumhuriyetimizin 95. Yılı gururunu yaşadığımız 29 Ekim Pazartesi günü başlattık ve Ulusal Yas Günümüz olan Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü arifesi olan 9 Kasım Cuma gününün son dakikasında sonlandırdık.

Anketimizde: Açıklama sırasına göre CHP’den adı geçen aday adayları: İlk aday olduğu ve seçildiği 2004 yılında, halka dağıttığı Seçim Beyannamesi'nde de yer alan, ”Hizmet için iki dönem yeter” taahhüdünü hiç hatırlamayıp, 3. kez başkanlığı devam ederken, bu kez yine ve 4. kez aday adayı olan Belediye Başkanı Ali Acar,

CHP Marmaris Eski İlçe Başkanları'ndan ve şu anda da halen Marmaris Belediye Meclisi Üyesi olan 37 yaşındaki Acar Ünlü,

CHP Marmaris Eski İlçe Başkanları'ndan ve şu anda da halen Marmaris Belediye Meclisi ve Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelikleri görevlerine devam eden 39 yaşındaki Mehmet Oktay,

Ve son olarakta 2014 seçimlerinde de aday adayı iken, CHP Genel Merkezi’nin dönemin Belediye Başkanı Ali Acar’ı yeniden aday olarak açıklaması sonrası kızarak, “… Adil olmayan bu hak ihlaline tepkimi göstererek, ilkelerini kayıtsız şartsız benimsediğim ve desteklediğim partimden CHP Genel Merkezi'ni, İl Yönetimi'ni, İlçe Yönetimi'ni protesto amaçlı istifa ettim” diyerek, CHP’den istifa eden, aradan geçen 5 yıl boyunca partiyle hiçbir ilşkisi olmadan sessizliğini koruyarak, CHP’nin belirlediği adaylık başvuru süresinin son günü olan 26 Ekim’de CHP Muğla İl Başkanlığı’na giderek, adaylık müracaatı yaptığı öğrenilen Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal.


Anket sürecinde hep aklımızda olan, Ulu Önder Atatürk’ün söylediği; “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz!” özdeyişi oldu.

AKLIN YOLU BİRDİR AMA(?)..


CHP Genel Merkezi neye göre, kime göre kimi aday belirler, gösterir bilinmez ama anketimizde çıkan sonuçlar; bizi hiç yanıltmadı ve Ulu Önder Atatürk’ün özdeyişini gerçeklemek istercesine, genç adayları öncelikli çıkardı.
 


Gazeteci Yazar  Ata SEVGİ

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün