;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Sahillerimiz...

17 Haziran 2020 Çarşamba 00:11 Güncelleme : 17 Haziran 2020 Çarşamba 00:11

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kafe ve restoranlarda nargile içilmesi yasak. Kontrollü normalleşme kapsamında birçok yasak gevşetilirken, taşıdığı büyük risk nedeniyle nargile içilmesine haklı olarak izin verilmiyor. Ancak bazı tiryakiler, sahilleri nargile kafeye çevirmiş durumda. Kordon'a, Göztepe sahiline gittiğimiz zaman nargile içen insanlara zaman zaman şahit oluyoruz. Yaşanan bu durum karşısında, "Sahilde nargile içen Suriyeliler tepki topladı" haberleri aklıma geldi birden ..

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu

Kuzey Ege'de tatil yapanlar, yazlarını, hafta sonlarını bu bölgelerde geçirenler iyi bilir ki Foça'ya, Çandarlı'ya, Ayvalık'a gitmek adeta bir eziyetti. Menemen, Foça Kavşağı, Aliağa'nın içindeki trafik bazen sizi gidip geldiğinize pişman ediyordu. Çok şükür ki Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu devreye girdi. İzmir'den Çandarlı'ya ulaşım resmi rakamlara göre 1.5 saatten 40 dakikaya indi. Aslında yaz aylarında oluşan trafik nedeniyle 3 saatte gidilen yol 1 saate düştü. Yolda özel firma araçlarının devriye atması ve gişelerde nakit ücret ödeme imkanı sunulması yolun başka bir avantajı olarak ön plana çıktı. Benim gibi Kuzey Ege'de tatil yapanlar büyük bir dertten kurtulmuş oldu, emeği geçen herkese teşekkürler..

Kombine alanlar ne olacak ?

Türkiye'de taraftarlık fedakarlık demek... Birçok insan dişinden tırnağından artırdığı parayla taraftarı olduğu takımın sezonluk kombinesini aldı. Maçların seyircisiz oynanması nedeniyle taraftarlar bu hakkından mahrum kaldı.

Örneğin tatil paketi alanlara ücretleri iade ediliyor... Peki taraftarların ücretini peşin olarak ödediği ancak izleyemediği maçlar için bir ücret iadesi olacak mı? Kulüpler bu konuda sessiz, işin garibi taraftarlar da sessiz..

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün