Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Akşener ve İzmir'in yeni siyasi vitrini

4 Ekim 2017 Çarşamba 11:40 Güncelleme : 4 Ekim 2017 Çarşamba 11:44

Akşener ve İzmir’in yeni siyasi vitrini

 

 

14 yıldır aktif olarak sürdürdüğüm meslek hayatımı bundan sonra köşe yazılarımla Yenigün Gazetesi’nde devam edeceğim. Ege ve İzmir’in en büyük yayın organlarından biri olma yolunda ilerleyen Yenigün Gazetesi’nin değerli yöneticilerine ve Sayın Eyüphan Gündoğdu’ya teşekkür ediyorum.

 

İzmir’de son dönemde durağan geçen siyaset gündemi delege seçimleri, kongreler ile yavaş yavaş ısınarak 2019 hazırlığı devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar Partisi ile yarışı son seçimlerin olağan durumu haline gelmişti. 2019’da İzmir’in yeni siyasetinde güçlü bir rakip olarak Akşener ve ekibinin hazırlandığını görüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nden ve çeşitli siyasi partilerden ayrılarak ülke genelinde büyük bir güce ulaşan Meral Akşener ve ekibi yeni bir parti kurma arifesinde. Kamuoyunda büyük bir heyecan yaratan bu oluşum İzmir’de de oldukça etkili isimlerin katılımı ile kurulacağa benziyor. Sağ-sol ayrımının ortadan kalkarak daha merkezi bir parti beklentisi her kesim tarafından merak uyandırırken Ekim ayı bu beklentiler cevap bulacak gibi görünüyor.

 

DERVİŞOĞLU EN GÜÇLÜ İSİMLERDEN

 

5 Ocak 2016’da başlayan Milliyetçi Hareket Partisi içerindeki demokrasi mücadelesi atlattığı onca badireye rağmen güçlenerek yükseliyor. Partilerinden istifa edenler Meral Akşener’in etrafında toplanarak yeni bir güç olmak ve Türkiye’nin kötü gidişatına dur demek istiyorlar. Bu sürecin en başından beri Akşener’in yanında saf tutan Musavat Dervişoğlu şüphesiz yeni kurulacak partide hem kurucu genel merkezde hemde İzmir siyasetinde önemli görevler üstleneceği aşikâr. Bu oluşum İzmir’de de özellikle Burhan Özfatura, Naşit Birgüvi, Murat Taşer, Hüseyin Arslan gibi Eyüphan Gündoğdu’nun son yazısında kaleme aldığı isimlerle sınırlı olmadığı ve daha geniş kitlelere güçlü isimlere de yer alabileceği siyaset kulislerinin bir numaralı gündemi. Bu sorular Ekim ayında önemli oranda aydınlığa kavuşacak.

İzmir’de yeni dönemde Akşener ekibinin gücü daha da baskın bir şekilde hissedileceğe benziyor. Süreci yakından takip eden bir gazeteci olarak bütün gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Esen kalın..!

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün