;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Yaşları küçük düşünceleri büyük

Konak'ın Boğaziçi semtinde bulunan Barbaros Hayrettin Ortaokulu'nda okuyan 15 öğrenci, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen 'Çocuk Çalıştayı'na katıldı. Öğrenciler çalıştayın ardından ünlü isimlerin sahne aldığı Alice Müzikali'ni özel davetli olarak seyretti

Yaşları küçük düşünceleri büyük

YENİGÜN Konak'ın Boğaziçi semtinde bulunan Barbaros Hayrettin Ortaokulu'nda okuyan 15 öğrenci, geçtiğimiz hafta sonu Ocak İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen “Çocuğun Sesi var Ortaklık Ağı Çocuk Çalıştayı”na katıldı. Çocuklar kendi okullarında, evlerinde, mahallelerinde tespit ettikleri sorunları paylaştı, çözüm yolları aradı. 15 şanslı öğrenci çalıştayın ardından Ezgi Mola, Serenay Sarıkaya, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız gibi ünlü isimlerin sahne aldığı Alice Müzikali'ni özel davetli olarak seyretti. 

“VİZYONER ÇOCUKLAR 
YETİŞTİRİYORUZ”

Çocuk Çalıştayı'na İstanbul dışından katılan tek okulun kendi okulları olduğunu aktaran Fen Bilimleri Öğretmeni Tülay Bildirici, “Gerçekten çok zor bir şey başardık. Öncelikle sponsorlar bulduk. Çocukken hep şunu düşünürdüm; 'Beni neden Boğaziçi Üniversitesi'ne götürmediler. Boğaziçi'ni görsem dünya birincisi olurum' derdim. Dolayısıyla çocukları buraya götürmek hayalimdi. Bir gün bir seminerde Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yapan Dr. Zeynep Berna Erdiler ile karşılaştım. Çocuk Çalıştayı düzenlediklerini öğrendim. Biz de katılabilir miyiz dediğimde bu süreç başladı. Velilerimiz, iş adamlarımız ve arkadaşlarımızla el ele verip projeyi hayata geçirdik. Çocuklarımızın iyi rol modellere ihtiyacı var. Çok başarılı çocuklarımız var. Onların vizyoner olmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Böyle bir etkinliğin içerisinde bulunduğumuz için çok mutluyum. Çocuklarımızın pek çoğu uçağa ilk kez bindi ve çok büyük heyecan yaşadı. Ünlülerle fotoğraf çekilen çocuklarımızın sevinci ise görülmeye değerdi. Gezimize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Doğukan Fikri FİDAN 

Next page

Gazete Yenigün