Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

VGM burs sonuçları tarihi belli oldu mu?

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim öğrencilerine verilecek olan VGM bursları için binlerce öğrenci merak içerisinde bekliyor. Ortaöğrenim sonuçlarının açıklanmasının ardından. geriye yükseköğrenim öğrencileri için verilecek VGM burs sonuçlarının açıklanması kaldı.

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz senelerde başvurular 3 ay sonra açıklandı. VGM burs sonuçlarının 2020 Ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor. VGM burs sonuçları, açıklandığı andan itibaren sitemizde olacak.

BURSTAN KİMLER FAYDALANAMAMAKTADIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin “Burs Verilmeyecek Öğrenciler” başlıklı 5. Maddesinin (1) fıkrasına göre;
a) Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere,
b) Yabancı uyruklu öğrencilere,
c) Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine,
ç) Ek süre öğrenim gören öğrencilere,
d) Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine,
e) Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere
f) Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmez. Ancak aynı maddenin (2) fıkrasına göre;
(Değişik:RG-11/1/2016-29590) Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye'ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %5'i kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir. Yabancı uyruklu öğrenci burslarının başvuruları her sene 15 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında internet üzerinden yapılır.

Next page

Gazete Yenigün