Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Valilik o iddiayı reddetti!

İzmir Valiliği “İzmir’de hastaneler doldu, spor salonu hastaneye çevrildi” konulu haberler hakkında kamuoyu açıklamasında bulundu.

Valilik o iddiayı reddetti!

İzmir Valiliği, bazı basın yayın organlarındaki “İzmir’de hastaneler doldu, spor salonu hastaneye çevrildi” konulu haberler hakkında kamuoyu açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada söz konusu haberlerin kamuoyunu yanlış yönlendirdiği söylendi.

Valilikten yapılan kamuoyu açıklaması şu şekilde:

Bazı basın yayın organlarında “Covid-19 salgını sebebiyle İzmir’de hastaneler doldu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu hastaneye çevrildi” konulu haberler yer almıştır. 

30 Ekim günü meydana gelen depremden hemen sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma hastanesinin depremden en çok etkilenen Bayraklı bölgesine yakın olması sebebiyle, depremin yıkıcılığının ve meydana gelen hasarın büyüklüğünün ön görülememesi nedeniyle ihtiyaten Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu “Acil Müdahale ve Barınma Alanına” çevrilmiştir. 

Görüntülerde yer alan ön müdahale ve acil servis alanı deprem sonrasında gerek duyulmadığı için boşaltılmış olup, asli kullanım alanına geri döndürülmüştür.

Söz konusu görüntü ve içeriklerde Pandemi sürecinde kullanılıyor algısı yaratılmış olup, kamuoyu yanlış yönlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Next page

Gazete Yenigün