Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Urla'da 70 maçlık turnuva

Urla'da sokak basketbolunu sevdirmek için düzenlenen Streetball Turnuvası'nda 2 günde 70 maç yapıldı. Toplam 150 sporcunun katıldığı turnuvada 5 kategoride ilk 3'e girenler ödüllerini alırken, Urla protokolü de sahada kıyasıya yarıştı. Ödül töreninde konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, "66 bin nüfuslu ilçemizde her 60 kişiden biri lisanslı sporcu. Bu da Urla'nın spora verdiği önemi gösteriyor" dedi.

Urla'da 70 maçlık turnuva

Urla Belediyesinin, Atılgan Koleji ve Yarımada Spor Kulübü ile birlikte düzenlediği Urla 5'inci Streetball Turnuvası, final maçıyla sona erdi. Urla Tanju Okan Parkı içindeki Onbaşı Ahmet Söylemez Spor Tesisi'nde gerçekleşen ve 2002-2010 doğumlu yaklaşık 150 sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada, üçer kişilik takımlar, 5 kategoride iki gün boyunca ter döktü.

Final maçının ardından dereceye giren takımlara ödüllerini veren Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Urla'nın bir spor merkezi olduğunu söyledi. Her zaman sporcuların yanında olduklarını belirten Başkan Oğuz, "Toplam 13 spor kulübümüzde 1300'den fazla lisanslı sporcumuz bulunuyor. Urla'nın 66 bin kişi olan nüfusu dikkate alındığında her 60 kişiden 1'inin lisanslı sporcu olduğunu görüyoruz. Bu da bizler için gurur kaynağı" dedi.  

ÖDÜLLER VERİLDİ

Dereceye giren sporcuların ödülleri ile turnuvaya katılan tüm sporculara madalyalarını Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Urla Kaymakamı Önder Can, İBB Spor ve Gençlik Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, Atılgan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Murat Atılgan, Türk basketbolunun duayen isimlerinden milli basketbolcu Efe Aydan, meclis üyeleri Muhittin Bayar ve Ali Yanar, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erak ile URİT Müdürü Çetin Sertel verdi.

PROTOKOL SAHADA KAPIŞTI

Urla 5. Streetball Turnuvası’nın final gecesi, Urla protokolünün yaptığı özel maç ile başladı. Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Urla Kaymakamı Önder Can, İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt aynı takımda yer alırken rakip takım ise İBB Spor ve Gençlik Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, Yarımada Spor Kulübü Başkanı Alper Günkızıl ve Atılgan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Güllüyurt'tan oluştu. Maçı Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un yer aldığı takım kazandı.  

5 KATEGORİDE 15 ÖDÜL

Dereceye giren takımlar

Gençler kategorisinde; 1.Urla Citythunter, 2.DBS, 3.BongBros

Yıldızlar kategorisinde; 1.Dream Team, 2.Fight Club, 3.Star Warriors

Küçükler kategorisinde; 1.Kavrulmuş Patates, 2.Gaziemir Basketbol, 3.Mayonezli Ketçaplı

Minikler kategorisinde; 1.Küçük Boğalar, 2.Eziciler, 3.İticiler      

Küçük Kızlar kategorisinde; 1.Altın Bilek, 2.Golden Girls, 3.Yıldızlar

Next page

Gazete Yenigün