Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Üniversitelerde yetki Türk Sağlık Sen’de

2019 Mayıs yetki dönemini tamamladıklarını belirten Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, “Türk Sağlık-Sen, kamu sendikacılığı tarihine vurduğu mühür ile geleceğe de adını yazdıracaktır” dedi

Üniversitelerde yetki Türk Sağlık Sen’de

2008 yılında kurulan üniversite şubesiyle 12 yıldır sürekli artan üye sayısı ile bayrağı hiç düşürmeden çıtayı sürekli yukarı taşıyarak Türk Sağlık sendika bayrağını kurumlarda dalgalandırmaya devam ediyor. Kamu Sendikacılığında ahlaklı bir rekabetin yok edilerek, tüm değerlerin katledildiği bir ortamda 2019 Mayıs yetki dönemini tamamladıklarını belirten Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, 2018 yılında toplamda 2811 olan üye sayımızı, 2019 yetki sürecinde 2874’e yükselttik. Elbette ki bu başarıdaki en büyük pay, karşılıksız çalışan, sadece yüreğinde Türk Sağlık Sen aşkı taşıyan temsilci ve yöneticilerimizin hizmetlerinin karşılığıdır. Şube olarak birbirimize olan inancımız, güvenimiz ve bir aile olmanın verdiği güçle bu başarıyı her yıl kaçınılmaz kıldık. Yine bu başarıda en büyük pay onurluca ve ilkelice geleceğine sahip çıkan, yalan vaatlerle kendi geleceğini yetki masasında siyasi iradeye peş keş çekenlerden yana kullanmayan, sendikasına ve bizlere inanan, güvenen, her rüzgarda başka bir yöne savrulmayan, her yetki döneminde olduğu gibi Mayıs 2019'da da sendikasına sahip çıkan 2874 üyemizindir” dedi.


“İNANCIN NETİCESİ”

Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şubesi'nin tutanaklarda görüldüğü gibi üye sayılarında büyük farkla çalışmasının, yürütülen faaliyerde büyük öneme sahip olduğunu ve Türk Sağlık sendikaya olan güvenin, inancın neticesi olduğunu vurgulayan Zengin, “2019 Mayıs yetki sürecinde bizlere inanan güvenen destek veren 2874 üyemize, bugüne kadar üyelikleri ile bize destek olan bir vesile ile aramızda olmayan üyelerimize, sendikamızdan emekli olan üyelerimize, sendikamızı kurumlarda tanıtan özveri ile her üyenin sorunu ile tek tek ilgilenen, her çalışanın derdini kendi derdi gibi gören, hiçbir menfaat ve çıkar gütmeyen, sadece davasına inanan ve dava adamlığı yapan yönetim kurulu üyelerimize ve temsilcilerimize sonsuz teşekkürler ediyorum. İnanıyorum ki aramızdan bir vesile ile ayrılan değerli üyelerimizde er geç kendi gelecekleri için doğru mücadele eden yerin ve adresin Türk Sağlık Sendikası olduğu bilincini hissedip tekrar aramıza ve ailemize katılacaktır” diye konuştu.

“GÜVENİM TAM”

“2019 yılı yetki döneminde, bize inanan, bizimle yol yürüyen 2874 üyemizi, temsilcilerimizi ve yönetim kurulu üyelerimizi yürekten alkışlıyorum” şeklinde konuşan Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin sözlerini şu ifadelerle tamamladı; “Başarılarımızın diğer yıllarda da artarak devam edeceğine inancım ve güvenim tamdır. Zira yüreğimizdeki aşkın adı bu sevdanın gücüde bizleri başarılı kılacaktır.”

“GELECEĞE ADINI YAZDIRACAK”

Türk Sağlık-Sen'in kurulduğu günden bu yana gittiği doğru yol, inandığı haklı dava ve çalışan için verdiği mücadeleden taviz vermeyeceğini belirten Yasemin Zengin, “Türk Sağlık-Sen, kamu sendikacılığı tarihine vurduğu mühür ile geleceğe de adını yazdıracaktır. Bu kutlu mücadelede hedefimiz her daim bayrağı daha da yükseğe dikmek ve zirvelere ulaşmaktır. Zoru kolaya çeviren inancımız, düşünmek ve söylemek yerine harekete geçmeyi öncelik sayan tavrımız ve mutlak başarıya olan tutkumuz ile bunu başaracağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

Next page

Gazete Yenigün