;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Umutların ve hayallerin eğitimle birleştiği okul

Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi son teknoloji ve tam donanımlı bilişim labortuvarları ile derslerde öğretilen teorik bilgileri, deneyerek ve uygulayarak öğrenme imkanı sunuyor

Umutların ve hayallerin eğitimle birleştiği okul

Ezgi ÖZMERİÇ - YENİGÜN Menemen'de maksimum 24 kişi kapasiteli son teknolojiyle donatılmış sınıfları ile ön plana çıkan Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi; derslerde öğretilen teorik bilgileri, deneyerek ve uygulayarak öğrenme imkanı sunuyor. Tam donanımlı laboratuvarlara sahip olan bu eğitim yuvasında öğrencilerin her türlü sosyal, kültürel ve sanatsal faaaliyetleri sergileyip izleyebilecekleri modern ses ve ışık sistemleriyle donatılmış konferans salonu mevcut. Bu çok amaçlı salonda her türlü toplantı, seminer, sergi etkinlikleri yapılabiliyor. Sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağı bilinciyle oluşturulan spor salonları ile öğrenciler çeşitli sportif etkinlikleri uygun ortamda gerçekleştirebiliyor. Bu doğrultuda düzenlenmiş spor salonu ile birlikte açık spor alanları da öğrencileri sporla buluşturacak tam donanıma sahip. Bu sayede masa tenisi ve cimnastik gibi etkinliklerin yapılabilmesi için bu alanlar kullanılabiliyor. 


TAM DONANIMLI BİLİŞİM LABORATUVARI 

Öğrencilerin sessiz ve ferah bir ortamda huzurla vakit geçirebilecekleri zengin kütüphane ile birlikte; müzik sınıfı, görsel sanatlar atölyesi, tam donanımlı bilişim laboratuvarı da okulun ön plana çıkan ortamları arasnda yer alıyor. Konaklama konusunda öğrencilere ev konforu sunan Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi; kız ve erkek pansiyonları, etüt salonu ve yatakhaneleriyle yatılı öğrencilere hizmet veriyor. Okulun modern yemekhanesinde temiz ve sağlıklı yemekler sıcacık aile sofralarını aratmayacak sohbetler eşliğinde yenebiliyor. Öğrenciler, kantinde boş vakitlerinde hoşça vakit geçirebilecekleri gibi doğanın ve yeşilin doyasıya tadını çıkarabileceği geniş bahçede de güzel vakit geçirebiliyor.


İLİM VE TEKNOLOJİ

Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi; milli ve manevi değerleri özümsemiş, çağın gerektirdiği her türlü bilgi ile donatılmış, Mehmet Akif Ersoy'un 'Asım’ın Nesli' diye idealize ettiği, 21. yüzyılın Türkiyesi'ne ve dünyasına yön verecek lider adaylarını yetiştirmek için alanında uzman eğitimci ve idari kadrosuyla eğitim veriyor. Eğitim öğretime başladığı ilk yılda gerçekleştirdiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'yla, katıldığı sosyal ve kültürel etkinliklerdeki başarılarla, ağırladığı önemli konuklarla ses getiren okul, fen ve sosyal bilimler ağırlıklı imam hatip liseleri arasında hedeflediği seçkin konuma hızla yaklaşmanın gururunu taşımaktadır. Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi; geleceğe dair büyük hedefleri olan, ülkesinin ve insanlığın geleceğine yön vermek isteyen, ahlakın en yücesini ilim ve teknolojinin zirvesiyle buluşturma sevdasına

gönül veren gençlerin yuvası olarak adından söz ettiriyor. 

SOSYAL SORUMLULUK

Okul, sosyal sorumluluk kapsamında çeşitli projeler düzenlenmektedir. 'Hayata İz Bırak Projesi' ile Ramazan ayında ilçede onlarca eve öğrenciler tarafından ramazan kumanyaları, kıyafet, yardım çekleri ve oyuncaklar dağıtılmıştır. Sıfır atık projeleriyle il sergisine katılım sağlanmıştır.

Sİvil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparak Afrika'da okulun adına su kuyusu açılması projesi gerçekleşmiştir. Sivil toplum kuruluşlarının yetim projelerine destek olunmuştur.

GENEL ÖZELLİKLER

Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi ( Fen ve Sosyal Bilimler Uygulamalı Proje Okulu) 2016-2017 eğitim öğretim yılının 1. döneminde üç derslik ile 100 erkek, 70 kız kapasiteli  pansiyonlu olarak eğitim öğretime başlamıştır. Bünyesinde açılan Şehit Hakan Gülşen İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıfına 37 öğrenci ile 2. kanaat döneminde 2 şube ile eğitim öğretime başlamış olup şu anda 8 şube ortaokul (189 öğrenci) ve 11 şube İmam Hatip Lisesi (215 öğrenci) olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Okulda kız ve erkek pansiyonları bulunmaktadır.


OKULUN PROJELERİ

2016/17 World of the Pictures

2017/18 Konuşan Ağaçlar

TÜBİTAK 

2016/17 4006 Bilim Fuarı

2017/18 4006 Bilim Fuarı

İyilik Gönüllüleri

Misafirim

Öğretmenim

2018/19 Mavi Bayrak


BAŞARILAR

Lise Ve Ortaokul Matematik Olimpiyat Takımları

Kanguru matematik finallerine 9 öğrenciyle katılım

Genç Nida Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Birinciliği

Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması İl Birinciliği

Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması İl 3.lüğü

Arapça Bilgi Ve Etkinlik Yarışması İl 1.Liği Ve 4.'lüğü

Genç Sesler Musiki Yarışması İl 2.Liği Ve 3.'lüğü

Şiir Okuma Ve Kompozisyon Yarışmalarında İlçe Ve İl Dereceleri

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Kudüs Ve Mescid’i Aksa Konulu Kompozisyon Yarışmasında Derece Ve Ödül

Kız Voleybol Takımı İlçe 3.'liği

Erkek Futsal Takımı İlçe 2.'liği

Kick Boks Ve Muay Tai Yarışmalarında İl Dereceleri

Güreş Müsabakalarında Dereceler


SOSYAL, SANATSAL VE SPORTİF ETKİNLİKLERİ

Robotik Kodlama Kursu

Müzik Kursu

Gitar Kursu

Bağlama Kursu

Zeka Oyunları Kursu

Drama Kursu

Okçuluk Kursu

Voleybol Kursu

Futbol Kursu

Masa Tenisi Kursu

Next page

Gazete Yenigün