Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Uluslararası Patara 2020 Grand Fondo Bisiklet Yarışı’nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Patara, bisiklet yarışı öncesi basına tanıtıldı.

Uluslararası Patara 2020 Grand Fondo Bisiklet Yarışı’nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Patara, bisiklet yarışı öncesi basına tanıtıldı
Antalya’da bulunan antik kent Patara’nın ev sahipliğinde 19-20 Eylül’de düzenlenecek Uluslararası Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet Yarışı’nın tanıtım toplantısı, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde gerçekleşti.Aydın ve Denizli’den gelen gazeteciler, etkinlikte Seydikemer’in turistik yerleriyle birlikte bisiklet yarışına ev sahipliği yapacak Patara’yı gezdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılını “Patara Yılı” ilan etmesinin ardından Türkiye ve Dünya gündemine oturan Patara, 19-20 Eylül 2020 tarihleri arasında Uluslararası Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet Yarışı’na ev sahipliği yapacak. 11 ülkeden 500 sporcunun katılacağı bisiklet yarışının tanıtım toplantısı Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki Cennet Bahçesi Restoran’da gerçekleşti. Toplantıya Seydikemer İlçe Kaymakamı Ahmet Güneri, Seydikemer Belediye Başkanvekili Önder Akdenizli, Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürü Zekeriya Bingöl, Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Patara Granfonda Organizasyon Kurulu Başkanı İlker Cömert ile Muğla, Aydın ve Denizli'den gazeteciler katıldı.

BÖLGEYE HAREKETLİLİK KATACAK
Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Turkiye’nin en önemli spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacaklarını belirtti. Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, 4 milyon turisti ağırlayan Muğla’da pandemi sürecinde turizmin olumsuz etkilendiğini, yapılacak organizasyonun Antalya ve Muğla’da hareketliliği sağlayacağını dile getirdi. Kaymakam Ahmet Güneri, 2017 yılında kurulan Seydikemer'in Muğla’nın en genç ilçesi olduğunu, ilk kez büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını ifade etti. Yarışla ilgili tanıtım videosunun ardından toplantı sona erdi.

GAZETECİLER ANTİK KENTLERDE STRES ATTI
Toplantının ardından Aydın, Muğla ve Denizli’de görev yapan gazetecilere ilçenin turistik ve tarihi yerleri gezdirildi. Seydikemer’de bulunan Tlos Antik Kenti ile Saklıkent Milli Parkı’nı gezen gazeteciler, ardından Antalya-Muğla sınırındaki Xanthos ve Letoon Antik Kentleri ile Uluslararası Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet Yarışı’nın bitiş noktasında bulunan Patara Antik Kenti ile eşsiz güzellikteki Patara Plajı’nı yakından görme fırsatı buldu.

BÜYÜK ORGANİZASYONDA GERİ SAYIM
İki gün, iki etap şeklinde gerçekleşecek olan Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet Yarışı, 19 Eylül Cumartesi saat 10.00’da Antalya Kaş’tan start alacak. Kaş ilçesinde 17 kilometre pedallandıktan sonra geceyi Patara’da doğal ortamda çadırda geçirecek olan yarışmacılar, ertesi gün Patara Plajı ile Muğla Seydikemer arasında 57 kilometrelik etabı pedallayacak. Bisiklet yarışı, 74 kilometrelik zorlu bir etabın ardından “İlklerin ve enlerin kenti” Patara Leton Antik Kenti önünde son bulacak.

Next page

Gazete Yenigün