Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Türk Kızılayı'ndan İzmir'de eğitime büyük destek

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nin “81 ilde 81 Anaokulu” projesi kapsamında, Torbalı'da Zeliha- Ömer Genç Kızılay Anaokulu'nun açılışı gerçekleşti. Açılışta konuşan Türk Kızılayı İzmir Şubesi Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, her zaman eğitime destek vereceklerini ve destek vermek isteyenlere de kapılarının daima açık olduğunu söyledi.

Türk Kızılayı'ndan İzmir'de eğitime büyük destek

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nin “81 ilde 81 Anaokulu” projesi kapsamında Torbalı'da Zeliha- Ömer Genç Kızılay Anaokulu'nun açılışı 28. Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşti. Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, şube olarak okuldaki 300 öğrenciye kırtasiye seti yardımı yaptıklarını aktardı. Türk Kızılayı olarak, her zaman eğitime büyük destek verdiklerini açıklayan Baykalmış, destek olan herkese çok teşekkür ederek, destek vermek isteyenlere de kapılarının açık olduğunu sözlerine ekledi.

 

Binali Yıldırım, Başbakanlığı döneminde kentin en büyük ilçesi Karabağlar’da çocukları Bahar Büşra Köylüybay, Erkam ve Bülent Yıldırım’ın bağışlarıyla yapılan Havva Yıldırım Anaokulu ile 32 derslikli Bahar Yıldırım İlkokulu’nun açılışını gerçekleştirmişti. İzmir'e bu gelişinde okulları ziyaret eden Binali Yıldırım, burada kütüphane ile iki özel sınıfın açılışını gerçekleştirdi. Türk Kızılayı İzmir Şubesi olarak, burada zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitimine uygun iki tane özel öğretim sınıfı açtıklarını hatırlatan Şube Başkanı Baykalmış, “Aynı zamanda aşure ayında olduğumuz için bağışçılarımızın desteğiyle 2 bin kişiye aşure dağıtımı yapıldı. Her iki okulda da birinci sınıflara kırtasiye yardımında bulunuldu” bilgisini verdi.

“100 YILI İNŞA EDECEK ÇOCUKLAR”

Ziyaret sırasında konuşan Binali Yıldırım, “Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. Şimdi de açılışını daha önce birlikte yaptığımız ailemiz tarafından rahmetli annem adına yaptırılan Bahar Yıldırım İlkokulu ve kayınvalidem Havva Yıldırım Anaokulu'nun ziyaretini yapıyoruz. Okul Karabağların yüz akı. Güzel bir okul, imkanları var. Altyapısı çok gelişmiş, öğrencilerin aradığı, görmek istediği her türlü imkan mevcut. Burada okuyan yavrularımız, hayata daha güzel hazırlanacak ve ülkemize milletimize faydalı ilimleri bilgileri öğretmenleri vasıtasıyla öğrenecekler. Evlatlarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Derler ki 'Eğer gelecek bir yılı düşünüyorsan tohum ek. Gelecek 10 yılını düşünüyorsan fidan dik. Gelecek 100 yılını düşünüyorsan öğrenci yetiştir, insan yetiştir.' İşte bu okullar gelecek 100 yılı inşa edecek yavrularımızın yetişeceği ilim irfan yuvasıdır. Bunların sayısını artrımak hepimizin görevidir. Daha çok gayret edeceğiz. Güzel hizmetleri güzel İzmir'e kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım aşure dağıttı 

Konuşmasının ardından Yıldırım, yeni düzenlenen özel eğitim sınıfı ile kütüphanenin açılışını yaptı, kitapları inceledi. Yıldırım, ardından eşinin kaselere koyduğu aşurelerin üzerine fındık serpip, çocuklara ikram etti. 

Next page

Gazete Yenigün