;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Türk Kızılay'ın 151. yılı Alsancak'ta kutlanacak

Türk Kızılay, yüz elli birinci yılını tüm şehirlerde kutlamaya hazırlanıyor

Türk Kızılay'ın 151. yılı Alsancak'ta kutlanacak

Aydın ÇETİNKAYA - YENİGÜN Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi'nin temel ilkeleri olan 'insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik' çerçevesinde 11 Haziran 1868 yılında kurulan Türk Kızılay, yüz elli birinci yılını tüm şehirlerde kutlamaya hazırlanıyor. Bu çerçevede Türk Kızılay İzmir Şubesi de, 9 Haziran Pazar günü, Alsancak Vasıf Çınar Meydanı'nda etkinlikler gerçekleştirecek.

Türk Kızılay İzmir Şubesi, Türk Kızılay İzmir Toplum Merkezi, Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi ve Kızılay Afet Deposu'ndan personellerin ve gönüllülerin katılacağı gün boyunca sürecek olan kutlamada, Kızılay'ın yerelde bilinirliğinin artması adına da çalışmalar yapılacak.


ÇOCUKLARA ARMAĞAN DAĞITILACAK
Kızılay çadırlarının yer alacağı, vatandaşlara dondurma, gevrek, çay, kahve, su, soda ikramının yapılacağı programda, çocuklara balon ve çeşitli hediyeler verilecek. Meydanda, Mart ayında Kızılay İzmir Şubesi tarafından dikkat çekmek amacıyla çekilen tanıtım filmi de dev ekranlarda oynatılacak.

Vasıf Çınar Meydanı'nda bulunan yirmi adet sergi panosu ise, Kızılay'ın faaliyetlerini içeren fotoğraflardan oluşan bir haftalık sergiye ev sahipliği yapacak.

Next page

Gazete Yenigün