Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Tuncay Özkan, İzmir siyasetinde yerini koruyacak

CHP Olağan Kurultayı değerlendiren CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, “Tuncay Özkan’ın farklı görev alacağını ve başarılı olacağını düşünüyorum” dedi

Tuncay Özkan, İzmir siyasetinde yerini koruyacak

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu 37’nci olağan kurultayı değerlendirdi. Kurultayda seçilen kadroların Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayan Gruşçu, Parti Meclisi (PM) üyesi seçilen fakat kotalar sonucu düşen Tuncay Özkan için, “Sayın Özkan’ın parti içinde kendisinin farklı görevler talep edeceğini ve başarılı olacağını düşünüyorum” dedi.

Son kurultayda, ‘Çağrı Beyannamesine’ tüm kurultay delegeleri tarafından imza atıldığını vurgulayan Gruşçu, “Bu beyannamede çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler ve yaş almışların geleceğe güvenle bakabilmelerinin yanı sıra ülkenin geleceğinin daha aydınlık olması adına imzalandı. Biz bu beyanname ile ülkeye birlik ve beraberliği getireceğiz. Çünkü toplumu kutuplaştırmaya çalışan bir zihniyetin iktidarda kalmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

‘İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ’

PM üyelerinin, il başkanlarının, ilçe başkanlarının kucaklaşarak ve bütünleşerek iktidara yürüyeceğini vurgulayan Başkan Gruşçu, “PM üyelerimiz çalıştıkça biz destek vereceğiz. Daha çok çalışmaları, daha çok insana umut olmaları adına biz de üzerimize düşeni yapacağız. Kimseyi ayırmadan, siyasi kavgalardan, çıkar ilişkilerinden sıyrılarak yeni bir zemin oluşturacağız. Siyasetin yeni dilini oluşturacağız. Herkesi kucaklayacağız. İzmir’deki siyasi dengelerin ne olduğuna bakmaksızın artık bir takım söylemlerden sıyrılmamız lazım. ‘Onun adamı, filancanın askeri’ gibi ithamlarda bulunmak yerine, birbirimizin yoldaşı olduğumuzun farkına vararak siyaset yapmalıyız. Önce kendi içimizde birbirimize güvenip, inanırsak, sokaktaki insan da bize inanır, güvenir. Siyasi dengelerin değişmesinden ziyade kucaklayıcı olmalıyız, halk için siyaset yapmalıyız. Bu tür söylemelerden sıyrılmalıyız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu dengeleri oluşturan, koruyan isimdir. Biz Kemal Bey’in liderliğinde bu dengeleri gözeterek hareket ederiz. Genel Başkanımızın önderliğinde biz Türkiye’deki dengelerle ilgilenmeliyiz. Parti içi  kısır çatışmalar geride kalmalıdır” dedi.

“ÖZKAN İZMİR İÇİN ÇALIŞACAK”

Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan, seçilen ama kadın ve gençlik kotası uygulanınca düşen İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’a yönelik ‘İzmir’in siyasetinde artık olmayacak’ yorumlarını değerlendiren Gruşçu, “Tuncay Özkan’ın İzmir siyasetinde olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Çünkü kendisi bu partinin siyasi bir figürüdür. İzmir’de ya da başka bir şehirde siyaset yapabilir çünkü Türkiye siyasetçisidir. Tüm Anadolu’yu kucaklayan bir şekilde hareket etmiştir. Ben bu noktada Sayın Özkan’ın parti içinde  kendisinin farklı görevler talep edeceğini ve başarılı olacağını düşünüyorum. İzmir’de görev alan arkadaşlarımız da İzmir’in, İzmir siyasetinin daha ileri gitmesi için mücadele verecektir. Birlik ve beraberlik içinde olurlarsa İzmir siyasetinin Türkiye’nin gündemine taşıyacak başarıyı yakalayacaklardır” dedi. - Halime ERDOĞAN

Next page

Gazete Yenigün