Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Torosgücü Zirveye Bir Adım Daha Yaklaştı

İzmir Süper Amatör Lig Merkez Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Torosgücü, kendi sahasında ağırladığı Bornova 1881 Spor takımını 5-0 gibi net bir skorla mağlup etti ve zirveye bir adım daha yaklaştı

Torosgücü Zirveye Bir Adım Daha Yaklaştı

Karşılaşma öncesi İdlib’te şehit olan askerlerimizi yaad etmek adına iki ekipte TFF’nin talimatlarına uyarak 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdi.
Karşılaşmaya hızlı ve istekli başlayan Torosgücü art arda Kaan Tahir Çakar ile net 2 fırsatı değerlendirmedi. Dakikalar 32’yi gösterdiğinden Rıdvan Gürler’in harika aşırma pası ile buluşan Kaan Tahir Çakar, kaleci Tugay Altun ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu filelerle buluşturdu ve takımını 1-0 öne geçirdi. Bu golden 3 dakika sonra Rıdvan Gürler, yeniden sahneye çıktı ve Ali Kartal’a verdiği pas golle sonuçlanınca Torosgücü ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı.
İkinci yarıda dakikalar 55’i gösterdiğinde ilk golün sahibi Kaan, Anıl Şimşek ile topu buluşturdu ve Anıl takımının 3.golünü atarak skoru 3-0’a taşıdı. Bu golden 5 dakika sonra Mustafa Keskin’in verdiği pası Anıl Şimşek yine topu filelerle buluşturarak kendisinin 2. Takımının ise 4.golünü kaydetmeyi başardı. Artık maçın son anları oynanırken Ali Kartal son sözü söyleyen golü attı ve Torosgücü karşılaşmadan 5-0 ayrıldı.
Aldığı galibiyetle 47 puana ulaşan Torosgücü, Gaziemir Gençlik takımının puan kaybı yaşaması ile 2.sıraya yükseldi. Bornova 1881 takımı ise haftayı 25 puanla 7.sırada tamamladı.

Torosgücü Taraftarı Tribünde Yerini Aldı
Mücadeleyi 250’nin üzerinde Torosgücü taraftarı yakından takip ederken, açtıkları Türk bayrakları ile İdlip Şehitlerini andı. 90 dakika boyunca durmadan takımlarını destekleyen Torosgücü taraftarı galibiyet sonrası tüm oyuncuları tribüne çağırarak galibiyeti birlikte kutladılar.

Hakemler; Uğur Binici, Salih Benli, Berke Ertuğrul Özdemir
Gözlemci; Güray Güloğlu, Saha Komiseri; İbrahim Gökoğlan, Sağlık Görevlisi; Oğuz Taş
Saha: Atatürk 1 Nolu Yan Saha
Saat: 15:00
Tarih: 1 Mart 2020

Torosgücü 11’i; Emrullah Öztürk, Berkay Kanyılmaz, Mustafa Keskin, Sedat Bolyurt, Alphan Çetinkaya, Mehmet Karataş, Hakan Pekserbes, Rıdvan Gürler, Anıl Şimşek, Ali Kartal, Kaan Tahir Çakar

Teknik Sorumlu; Murat Çifçi


Bornova 1881 Spor 11’i; Tugay Altun, A. Furkan Cançoban, Doğukan Zaylar, Ramazan H. Arslan, Emre Arpacı, Kerem Yalım, Arda Yoğurtçu, Bekir Ağanbaş, Mazlum İnce, Tayyip Cengiz, R. Sercan P

Yönetici; İsmet Keser

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

Next page

Gazete Yenigün