Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Torbalı'da eski başkandan yalanlama

CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un, bir önceki yönetimin 5 yıllık sürede tanıtım, reklam, temsili ağırlama ve yemek giderleri için 13 milyon lira harcandığına ilişkin açıklamasına Adnan Yaşar Görmez’ den cevap geldi. “Rakamların, bilgilerin, tamamı yalan, çarpıtma, Afişlerle yalan söylüyor, belgelerle cevap veriyorum. Kimin döneminde ne harcanmış açıklıyorum vatandaşımız gerçeği öğrensin” dedi.

Torbalı'da eski başkandan yalanlama

Bir önceki dönem Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez yaptığı açıklamada, İsmail Uygur’un 2009-2014 yıllarındaki belediye başkanlığı döneminde toplam bütçesinin yüzde 2.6’sını sosyal, kültürel, tanıtım etkinliklerine ayırdığını, kendi başkanlığında ise bunun yüzde 2.1 olduğunu rakamlar vererek açıkladı.

Bir önceki dönem Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, açıklamasında şunları söyledi:

"Biz 31 Martta bütçesiyle, personeliyle, 5 yılda satın aldığımız 106 adet yeni araç filosuyla , yatırımlarıyla dipdiri bir belediye bıraktık. Seçimlerde vatandaşa hiçbir vaatte bulunamayan, şu anda da iş yapmaya niyeti olmayan bir yönetim tarzı ile Torbalımız karşı karşıyadır.
Önce belediyenin borçları konusunda halkımızı afişlerle kandırmaya kalkıştı ve Ak Partili meclis üyelerimizin bu konudaki yazılı önergeleri reddedildi. Sonra personel sayısı 1446 dedi, biz resmi belgelerle 789 olduğunu ispat ettik. Belediye Başkanı, afiş ve sosyal medyasıyla yine yeni bir algı operasyonuna girişmiştir. Başkanlık yaptığım 2014-2019 döneminde tanıtım, ağırlama ve yemek gideri olarak 13 trilyon harcandığını beyan etmiştir. Bu giderler yeme içme kalemi değil.

Belediyecilik hizmetlerinin en önemli kalemlerinden biri olan ve o kentin kültürel dokusunu ön plana çıkaran, tanıtımını sağlayan Torbalıya kazandırdığımız 300'e yakın belediye yatırımlarının temel atma-açılış törenleri ve bunların tanıtımı için kullanılan bir bütçe kalemidir.
Bu bütçe kalemini ülkemizde ki bütün belediyeler etkin bir şekilde kullanmaktadırlar. Kaldı ki daha önce gerek borç gerekse personel sayısında yaptığı gerçeği yansıtmayan yalan yanlış ifadeleri bu afişlerde de kullanmıştır. Rakam 13 trilyon değil , 10.583.147 TL,42 kuruştur."
 

Next page

Gazete Yenigün