Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

TEKLİF UYGUN GÖRÜLDÜ VE RESMİLEŞTİ" .

MESAFE KISALACAK .

TEKLİF UYGUN GÖRÜLDÜ VE RESMİLEŞTİ"  .

“Aydın-Denizli Otoyolu hayırlı olsun”AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, İzmir’den Antalya’ya kesintisiz ulaşımı sağlayacak olan otoyolun Aydın-Denizli etabı projesinin onaylandığını söyledi.  
İzmir-Aydın Otoyolu'nun devamında yer alan ve İzmir'den Antalya'ya kadar kesintisiz ulaşımı sağlayacak otoyolun 154 kilometre uzunluğundaki ikinci etabını oluşturan Aydın-Denizli Otoyolu'nun ihalesi geçen Mart ayında yapılmıştı. Otoyol ihalesinde Powerchina International Group, Powerchina Road Bridge Group ve Özgün İnşaat Ortak Girişimi'nin verdiği teklifin uygun görüldüğü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından açıklanırken, konuyla ilgili AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz da değerlendirmelerde bulundu. 
  "TEKLİF UYGUN GÖRÜLDÜ VE RESMİLEŞTİ"  
  Yavuz, "Bilindiği gibi Aydın-Denizli Otoyol ihalemiz 26 Mart’ta yapılmıştı. İhalenin yapılabilmesi için Aydın milletvekilleri olarak çok gayret gösterdik. Sayın bakanımızın da destekleriyle ihale yapılmış ve verilen teklifler değerlendirilmeye başlanmıştı. Powerchina International Group, Powerchina Road Bridge Group ve Özgün İnşaat Ortak Girişimi'nin verdiği teklif uygun görüldü ve resmileşti. Aydın-Denizli Otoyolu, nasipse 3 yıl içerisinde tamamlanacak” diyerek projenin kısa sürede başlayacağını ifade etti. 
  MESAFE KISALACAK 
  Otoyolla birlikte yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler veren Yavuz, “Otoyolun 140 kilometresi ana gövde, 14 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere toplam 154 kilometre uzunluğunda, 19 köprülü kavşak, 33 köprü, 19 viyadük ile 5 hizmet tesisinden oluşacak. Aydın-Denizli Otoyolu ve sonraki etaplarda ihaleleri yapılacak Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya otoyollarının tamamlanmasıyla İzmir-Antalya arasındaki mevcut 580 kilometre devlet yolu ile 6-7 saat süren seyahatin, 440 kilometre otoyolla 3-3,5 saate inerek iki turizm kenti birbirine otoyol konfor ve güvenliğiyle bağlanmış olacak. Şehrimize, ülkemize hayırlı olsun inşallah’’ dedi.

Next page

Gazete Yenigün