Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Sürekli: Hedefim İzmir'de AK Parti'yi birinci yapmak

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “AK Parti İzmir’de büyüme trendini sürdürüyor, hedefim bu büyümeyi birinci partilikle taçlandırmak” dedi

Sürekli: Hedefim İzmir'de AK Parti'yi birinci yapmak

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli kongre sürecini yorumladı. İzmirlilerin hükümet politikalarından memnun olduğunu belirten Sürekli, “Kongrelerimiz coşkulu, heyecanlı, pandemi kuralların uygun olarak açık alanlarda başarılı şekilde sürüyor. Yönetimlerimiz, tazeleniyor, güçleniyor ve güç kazanıyoruz. 2 buçuk ayda 35 bin üyeye ulaştık. Hedefimiz yılsonunda yeni aldığımız temenni kararına göre 100 bin üye. STK, ev, esnaf, üye ziyaretleri yaparak sayımızı artırdık. Yeni üyeye hoş geldin, eski üyeye vefa ziyareti gerçekleştiriyoruz. Geçmişle geleceği buluşturuyoruz” açıklamasında bulundu.

“GÜNDEMİMİZDE ADAYLIK YER ALMADI”

Hedefinin AK Parti’yi İzmir’de birinci parti olduğunun altını çizen Sürekli, “Biz AK Parti olarak hep İzmir’de hep yükselen bir trend içindeyiz. 2002 yılında yüzde 17 oy aldık. Geldiğimiz nokta en son yerel seçimde yüzde 38,7. Yani 40 bandına yerleştik İzmir’de, bu çok büyük bir başarı. Şimdi de 10 artı 1 puana ihtiyacımız var. Bunun için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kendimizi anlatmaya devam edeceğiz. Bizim gündemimizde adaylık diye bir konu hiçbir zaman yer almadı. Bana 17 Nisan 2019 tarihinde bir görev verildi. Sayın Cumhurbaşkanımız, İzmir’i 2023 ve 2024 seçimlerine hazırla, altyapıyı oluştur, dedi. Bu görevi icra ediyorum. Benim planım AK Parti’yi İzmir’de birinci parti yapmak” dedi.

“İZMİR AK PARTİ’DEN MEMNUN”

İzmirlilerin AK Parti’den memnun olduğunu dile getiren İl Başkanı Kerem Ali Sürekli istihdamla ilgili sıkıntı yaşandığını ifade ederek, “İzmir’de AK Parti ile ilgili birçok memnuniyet var. Öncelikle sağlık konusu var. İktidarımızın sağlık politikalarından İzmirliler çok memnun. Milli Eğitim’de hükümetimizin bir sistemi var. Bu sistem kendi çarkları içinde dönüyor. İzmir tarım kenti, gerek Küçük Menderes’te, gerek Bakırçay’da İzmirli bir bakanımızın olmasının da avantajlarını kullanarak çiftçimizin isteklerini yerine getiriyoruz. Dertlerini, sorunlarını çözüyoruz” diye konuştu.

SOYER'E 500 GÜN ELEŞTİRİSİ

İzmir’in ivedilikle çözülmesi gereken sorunları olduğunu aktaran Sürekli, “İzmir’in koku sorununun çözülmesi lazım. Soyer, 500 gündür de görevde, kokunun sebebini araştırmak için yeni talimat verdiğini söylüyor. İzmir’in suyu da tükenmek üzereydi. Bunu da Gördes Barajı’yla çözdük. Başta Kiraz, Foça, Dikili olmak üzere bu yıl birçok ilçemiz su sıkıntısı çekti. Bunu önlemek için gerekli imkanları var, gereğini yapmaları lazım. Kiraz’da Tarım Bakanlığımız çözdü ama Tarım Bakanlığımızın çözüm noktasında görevi olmamasına rağmen çözdü. Bu İZSU’nun görevi, Büyükşehir’in görevi.

“İZMİR KÜME DÜŞTÜ”

Bunlara ilaveten ulaşımda büyük keşmekeşlik var. Ana arterlerde sıkıntı var. Bunun çözümü belli, başkanın da vaatlerinde bunlar mevcut. O vaatlerini yerine getirsin, bu sorunlar çözülür. Altyapıdaki durum da ortada. İzmir’in baştan sona ele alınarak altyapı, ulaşım yeniden dizayn edilmeli. Bu konuda Soyer’in projelerinin bir kısmı eksik, bir kısmı yanlış ama o projeleri o haliyle uygulasa bile biraz mesafe alırdı ama 500 günde hiçbir şey yapılmadı. Cemreler düşüyordu, kaç tane cemre düştü proje açıklarken ama geldiğimiz noktada İzmir küme düştü” yorumunu yaptı.

“EŞİME VE OĞLUMA  HAKSIZLIK ETTİĞİM KANAATİNDEYİM”

Bu kadar yoğun çalışma temposunda ailenize zaman ayırabiliyor musunuz sorunu yanıtlayan Başkan Sürekli, “Eşime ve oğluma haksızlık ettiğim kanaatindeyim. Evde az zaman geçiyorum. Evde kaldığım süreçte de çok yorgun olduğum için istediğim, hayal ettiğim şekilde özellikle gelişim çağındaki oğlumla ilgilenmekte yetersiz kaldığımı üzülerek gözlemliyorum. Tabi ki sohbete hasretiz, öncelikli olarak evde olduğumuzda ailece sohbet ediyoruz. Üniversiteye hazırlanan 11’inci sınıfa giden bir oğlum var, onun geleceğini planlıyoruz. Vizyon tartışmaları yapıyoruz. Etkinlik kapsamında bir süreç bizim açımızdan çok nadir mümkün olabiliyor. Gönül seferberliği programı bittikten sonra, pandemi de biterse küçük bir tatil planlıyorum. Oğlumun ilk tarih sınavı 40 civarındaydı, onu tarih dersine çalıştırdım 95 aldı. Orada etkim olmuştu, çok da hoşuna gitmişti. Özellikle tarih, coğrafya, edebiyat çalıştırdım birkaç kez. Oğlum alan seçiminde sayısalı seçti ben yine ona sözelde yardımcı olacağım” dedi. -Halime ERDOĞAN

Next page

Gazete Yenigün