Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

SULTANHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÇALIŞMALARI İLE GÖZ KAMAŞTIRDI.

 Okullar arasında iletişim ve kaynaşma artırıldı...

SULTANHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÇALIŞMALARI  İLE GÖZ KAMAŞTIRDI.

SULTANHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÇALIŞMALARI  İLE GÖZ KAMAŞTIRDI
Sultanhisar Halk Eğitimi Merkezi Öğretmen, Usta Öğretici ve Kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünler düzenlenen yıl sonu etkinliğiyle sergilendi. 11.06.2019 Salı Günü Saat 10:30’da başlayan etkinliğe Sultanhisar Kaymakamı Rasim Belge, ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler ve öğrenciler katıldı. Protokol konuşmalarının ardından Semazen, işaret dili, halk oyunları, Türk Savaş Sanatı Bagatur gösterileri ile müzik dinletisi yapıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında açılan okuma-yazma kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere begeleri İlçe Kaymakamı Rasim BELGE, İlçe Emniyet Amiri Talet AVŞAR ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdinç GÜNER tarafından törenle verildi. Belge töreninin ardından Sultanhisar Halk Eğitimi Merkezi Öğretmen Usta Öğretici ve Kursiyerleri tarafından hazırlanan sergi, protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından gezildi. 
2018- 2019 eğitim Öğretim Yılında Sultanhisar Halk Eğitim Merkezinde 181 kurs açılarak 5631 kursiyere  eğitim verildi. Düzenlenen bu kurslardan kurslardan 18  tanesi okuma yazma kursu olmak üzere  152 tanesi genel kurs 29 tanesi de mesleki ve teknik kurslardır. Geleceğimizin teminatı olan değerli gençlerimizin  günümüzde en büyük problemlerinden birisi  olan teknolojiyle ve diğer tün bağımlılıklarla mücadele kapsamında , kurum olarak Sultanhisar ilçesinde bulunan anaokullarının tamamında , ilkokul 1.  2. sınıf, ortaokul 5. 6. sınıf , lise 9. ve 10. sınıflarda olmak üzere  toplam 1423 öğrenciye 402 veliye ve vatandaşa  bağımlılıkla mücadele eğitimi verilmiştir.Yine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce  İlkokullar arası  futbol ve satranç, ortaokullar arası satranç turnuvası düzenleyerek öğrencilerin beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmelerine katkı sağlandı  aynı zamanda  okullar arasında iletişim ve kaynaşma artırıldı. 
Sergide el sanatları, tel kırma, keçeden çanta yapımı, nakış, resim, kat-ı sanatı, giyim ürünleri, okul öncesi eğitim materyalleri, robotik kodlama uygulamaları gibi pek çok eser sergilendi. Kalabalık bir katılımcı tarafından ziyaret edilen sergideki eserler büyük beğeni topladı.
 

Next page

Gazete Yenigün