Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"Stat yaptırmayan belediye olarak tarihe geçtiler"

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka'da yapımı yılan hikayesine dönen stadyumla ilgili Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ı eleştirdi.

"Stat yaptırmayan belediye olarak tarihe geçtiler"


Çiftçioğlu, “Şu anda Avrupa'nın bütün kentlerinde statlar şehir içindedir. Karşıyaka Stadyumu, mevcut yerinde kente çok büyük katkı sağlayacak durumda. Mutlu Akpınar, Karşıyakalı olmadığı için ve Karşıyakalıların hassasiyetini anlayamadığı için stadı engelledi. Mutlu Akpınar yönetimi, Karşıyaka'ya stat yaptırmayan yönetim olarak kara lekeyle tarihe geçti” ifadelerini kullandı

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka'da yapımı yılan hikayesine dönen stadyumla ilgili Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ı eleştirdi. Çiftçioğlu, “AK Parti hükümeti, Cumhuriyet tarihinde en çok stadyum yapan hükümettir. Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka stadyumlarının temeli aynı anda atıldı. Hükümetimiz ülke genelinde 37 tane stadyum projesi planlayarak bunların 16 tanesini hizmete açmış, 18 tanesinin inşaatının ve proje çalışmalarının devamını sağlamakta olup diğer 3 tane stadın da sözleşme ve ihale süreçlerini takip etmektedir. Şu an Alsancak ve Göztepe stadyumlarının yapımı devam etmektedir. Karşıyaka stadına belediye dava açtı, davayı 2 yıl önce geri çektiler. Ancak stadyumun etrafında yaşayan, belediye başkanıyla ikili diyalogları iyi olan bir takım grupların etki altında kalarak açtığı davalar vardı. Belediye Başkanı, stadyumun orada yapılmasına karşı çıktı. Daha sonra projede bir takım tadilatlar yapıldı ve fiziki olarak uygun hale getirildi. Buna rağmen Sayın Başkan inatlaşarak ve ortaya bir çözüm koymayarak, açılan davalara da alttan alttan destek vererek sürecin buraya gelmesine sebep olmuştur. Şu anda Avrupa'nın bütün kentlerinde statlar şehir içindedir. Karşıyaka Stadyumu mevcut yerinde kente çok büyük katkı sağlayacak durumda. Ama Başkan bunu istemedi ve yatırımın buraya yapılmasını engelledi. Mutlu Akpınar, Karşıyakalı olmadığı için ve Karşıyakalıların hassasiyetini anlayamadığı için stadı engelledi. Mutlu Akpınar yönetimi, Karşıyaka'ya stat yaptırmayan yönetim olarak kara lekeyle tarihe geçti” ifadelerini kullandı.

KARŞIYAKA'DA DUVARLARI YIKACAĞIZ

Yaklaşan yerel seçim sürecini de değerlediren Çiftçioğlu, “AK Parti, Karşıyaka'da aldığı oylara göre, diğer ilçelerimize nazaran farklılık gösteriyor. 24 Haziran seçim sürecinde Karşıyaka'da çok ciddi çalışmalar yaptık. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, bir ödev listesi de bize ulaştı. Yıllardan beri İzmir'in ve Karşıyaka'nın CHP'nin kalesi olduğu yönünde bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Özellikle Karşıyaka'da bazı noktalarda duvarlar oluşturulmuş, genel siyaset üzerinden bir korku imparatorluğu kurulmuş. Biz Karşıyaka teşkilatı olarak, insanlarımıza tek tek dokunarak, bu duvarın yıkılmasını istiyoruz. Karşıyaka'nın buna ihtiyacı var. AK Parti'nin hiçbir zaman böyle bir duvarı olmadı” dedi.

HESAP VERMELERİ LAZIM

Karşıyaka Belediyesi'ni genel hizmetler noktasında da eleştiren Çiftçioğlu şöyle konuştu, “Karşıyaka Belediyesi yönetiminin, Karşıyaka'ya bir hesap vermesi lazım.Karşıyaka'da uyguladıkları siyaset, kentimize zarar veriyor. 2014 yılında Konak Belediye Başkan aday adaylığı çalışmaları yapan Hüseyin Mutlu Akpınar, Genel Merkezleri tarafından Karşıyaka'dan aday gösterildi ve başkan seçildi. O dönemde verilen sözlerin hangisi gerçekleşti? Karşıyaka'ya hangi değer katıldı? Karşıyaka yaşayan bir kent. Başkan Mutlu Akpınar, ilk olarak Karşıyaka'da kentsel dönüşüm projesini başlatacağını ifade etti. Şu an Karşıyaka'da, Karşıyaka Belediyesi'nin eliyle yapılan hiçbir kentsel dönüşüm projesi yok. Karşıyaka'da gün geçtikçe alt mahallelerle üst mahalleler arasındaki hizmet alımı farkı derinleşmekte. Belediyecilik sadece rutin çalışmalarla sınırlandırılamaz. Karşıyaka'nın ihtiyaçlarını sıralamak gerekiyor. Biz yapılan hiçbir çalışmaya karşı değiliz, ama Belediye Başkanımız son meclis toplantılarında belediyenin bütçesinden şikayetçi. Karşıyaka Anıtı yeniden yapıldı ve planlanandan çok daha fazla bir külfet getirdi. Karşıyaka Belediyesi, Kent Aş çalışanlarının maaşlarının yarısını ödeyemedi. Şirket çalışanlarına maaş ödeyemeyen bir yönetim, yönetim değildir.”

Doğukan Fikri FİDAN

 

Next page

Gazete Yenigün