Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Soyer Uçak Batıracak

İzmir'in sakin şehir ilçesi Seferihisar, büyük bir turizm hamlesine hazırlanıyor. Haziran ayında Urla'dan Seferihisar'a yürüyüş ve festival havasında geçecek etkinlikler yapılacak. Etkinlikte, dalış turizmini geliştirmek içinde Sığacık yakınlarında uçak batırılacak

Soyer Uçak Batıracak

YENİGÜN Seferihisar eski Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar'da dalış turizmi için Türkiye'de ilk kez Kuşadası'nda gerçekleştirilen hamlenin aynısının Seferihisar'da yapılacağını ifade etti. Sığacık yakınlarında denize uçak batırılacak. Amaç, dalış turizmini geliştirmek. Daha önce sakin şehir sertifikası alan ve Türkiye'de tanınan Seferihisar'ın dalış turizmine oldukça uygun olduğu uzmanlar tarafından ifade edilirken, Seferihisarlı Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuya dair Yenigün Gazetesi'ne özel açıklamada bulundu.

TUNÇ SOYER: EVET 
HAZIRLANIYORUZ

Başkan Tunç Soyer'e Seferihisar'da dalış turizmi için bir uçak batırılacak, doğru mudur, şeklindeki sorumuza, "Evet, dalış turizmi için bir uçak batırma çalışmamız var. Bunun için hazırlanıyoruz.  Öncelikle Seferihisar açısından, aynı zamanda İzmir açısından turizme ciddi bir katkı sağlayacağını düşüyoruz. Hazırlıklarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz" dedi.

"TURİZME VE BALIK
NESLİNİN DEVAMINA KATKI"

Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, dalış turizmine yönelik uçak batırma konusuna ilişkin, çok faydalı olacağını ve turizme büyük katkı sağlacağını düşündüklerini ifade etti. Başkan Öztürk, "Öncelikle İzmir adına yapılan her türlü iyileştirme ve geliştirme İzmirli'nin ve İzmir'in faydasınadır. İzmir Büyükşehir Başkanı sayın Tunç Soyer'e teşekkür ediyorum. Çünkü daha önceki örneklerine bakıldığında gerek dalış turizmi için gerekse de balık neslinin devamı için oldukça önemli olan bu düşüncesinden dolayı tebrik ediyorum. Detayı hakkında bilgi alacağım ancak şu anda bu şekilde dalış turizminin geliştirilmesine ilişkin bir uçak batırlacağını biliyorum. Kuşadası'nda örneği var ve oldukça faydalı olduğuna tanıklık ediyoruz" şeklinde ifade etti. Haber:

"Turizme büyük katkısı oluyor"

Haziran ayında batırılması planlanan uçağın hangi firmaya ve hangi model olacağı ise henüz açıklanmazken, bu doğrultuda görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. Örneğin 2016 yılında Kuşadası'nda yapılan batırma işlemi ile ilçede dalış turizmnine büyük katkı sağladığı Kuşadası Ticaret Odası yetkilileri tarafından ifade edildi. Sadece sosyal medyada ilk yıl 4 milyon kez izlendiği, ilçenin turizmine de büyük katkı sağladığı kaydedildi.
 

Mehmet Emin AL

Next page

Gazete Yenigün