Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Soyer "Bir araya geleceğiz"

CHP'li İlçe Başkanları İl Başkanı Deniz Yücel ile bir araya gelmişti. Başkanlar Büyükşehir ile iletişim kurmadıklarını ileri sürmüştü, Başkan Tunç Soyer, bugün gazetemize yaptığı özel açıklamada, "Arkadaşlar daha yeni seçildi. Mürekkebi kurumadı. Elbette bir araya geleceğiz" dedi

Soyer "Bir araya geleceğiz"

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, yeniden seçildikten sonra CHP İlçe Başkanlarını ile önceki gün buluşmuştu. CHP'li 30 ilçe başkanı ile basına kapalı yapılan toplantıda, iddiaya göre ilçe başkanları, İzmir Büyükşehir ile koordine olamadıklarını, ilçelerde yapılan büyükşehir açılışlarını dahi vatandaşlardan öğrendiklerini ileri sürmüştü. 

"İLETİŞİMSİZLİK İDDİASI”
Deniz Yücel ile bir araya gelen ilçe başkanları, Yücel'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ile temas kurmak, örgüt tabanı kaynaklı sıkıntılarını iletmek istediklerini dillendirirken söz konusu bazı sıkıntıların ise çok sayıda iş talebi ve istihdam üzerinde yoğunlaştığı öne sürülmüştü. İlçe başkanlarının en fazla şikayet ettikleri konunun iletişim kopukluğunu olduğunu dile getirmiş, İl Başkanı Deniz Yücel de ilçe başkanlarını dinledikten sonra, Tunç Soyer ile ilçe başkanlarını buluşturmak için bir toplantı talebinde bulunacağını ifade etmişti. 


"BİR ARAYA GELECEKLER"
Toplantı ve söz konusu şikayetlere dair haberdar olmadığı anlaşılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, ilçe başkanları ile toplantı yapmak üzere CHP İl Başkanı Yücel'in henüz randevu talebinde bulunmadığı ancak mutlaka bir araya geleceklerini kaydetti. Geçtiğimiz günlerde biten ilçe kongrelerinin ardından, koltuğa oturan 30 isim ile baş başa görüşeceklerini ifade eden Soyer, Yenigün Gazetesi'ne konuştu.


"ARKADAŞLAR DAHA YENİ SEÇİLDİ"
Başkan Soyer, seçim sürecinin yeni bittiğini hatırlatarak, "Arkadaşlarımız daha yeni seçildi. Mürekkebi daha kurumadı. Ancak biz elbette ki ilçe başkanlarımızla temas kuracağız. Deniz bey ile konuştuktan sonra, ilçe başkanlarımızla, arkadaşlarımızla buluşarak en iyi ve doğru şekilde iletişim kuracağız. Varsa bir aksaklıklar ve sorunlar dinleyeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmamız gerekenleri yapacağız. Henüz bu konuda bir randevu talebi veya Deniz Bey’den herhangi bir talep gelmedi, gelince tabii ki buluşacağız" dedi. 

Mehmet Emin AL

Next page

Gazete Yenigün