Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Son dakika… Ünlü iş insanı hayatını kaybetti

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman'ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Son dakika… Ünlü iş insanı hayatını kaybetti

1951 yılında Ankara’da dünyaya gelen Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman hayatını kaybetti. Aslen Kayseri’li olan Murat Dedeman 1992 yılından bu yana Dedeman Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyordu.

27 TEMMUZ’DA DEFNEDİLECEK
Türk turizminin önemli isimlerinden olan Dedeman’ın cenazesi, 27 Temmuz Cumartesi günü Tarabya Ferahevler Dedeman Cami’nde kılınacak öğle namazına müteakip Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek. Taziyeler 29 Temmuz 17:00'a kadar Dedeman İstanbul Oteli'nde kabul edilecek.

TURSAB’DAN AÇIKLAMA
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayımladı. Başkan Firuz Bağlıkaya imzalı yazıda, “Çok uzun yıllar birlikte çalışma onurunu yaşadığım, ülkemizi uluslararası turizm arenasında en iyi şekilde temsil edebilmek adına beraberce emek verdiğim, yol arkadaşı olmaktan her zaman gurur duyduğum değerli dostum; Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman'ı kaybetmenin derin ve tarifsiz üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah'tan rahmet; başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyor, Bugüne kadar ülkemiz turizmine yapmış olduğu sayısız katkı için minnet duygularımı paylaşmak istiyorum. Türkiye çok değerli bir iş adamı ve turizmciyi kaybetti. Başımız sağ olsun.” ifadelerine yer verildi.

MURAT DEDEMAN KİMDİR?
Ünlü İş Adamı Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman 1951 yılında Ankara’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji ardından Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisinden mezun oldu. Üniversite eğitiminin ardından babası Mehmet Kemal Dedeman’ın yanında iş hayatına atıldı. Uzun süre Dedeman Topluluğunun bir çok yönetim kademesinde görev alan Murat Dedeman 1992 senesinden bu yana Dedeman Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlık görevini sürdürüyordu.

Murat Dedeman TUGEV, SKAL, TUROB, TUSIAD, Umut Vakfı Kurucu Mütevellisi olmanın yanı sıra Kayseri İli Yardım Derneği, TED Ankara Kolejliler Derneği, TED İstanbul Koleji Vakfı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, TABA gibi sosyal, sportif, kültürel, mesleki dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyeliklerine sahipti. Ayrıca 6 Nisan 2007 yılında Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Next page

Gazete Yenigün