Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Simav'daki kaplıcalarda bayram bereketi

KÜTAHYA'nın Simav ilçesindeki kaplıcalar 4 günlük Kurban Bayramı tatilinde yoğun ilgi gördü. Alışveriş için ilçe merkezine çıkan tatilciler nedeniyle esnafın da yüzü güldü.

Simav'daki kaplıcalarda bayram bereketi

Yılın 4 mevsimi binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan ve doğal güzellikleriyle büyüleyen kaplıcalar, son zamanlarda artan modern tesislerle birlikte adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Halk arasında romatizma ve cilt başta olmak üzere siyatik, lumbago, cilt ve deri, egzama, nevrit, nevralji, kireçlenme, mide ülseri, böbrek taşlarının dökülmesi, ruhen ve bedenen görülen yorgunluklar ile bazı cinsel rahatsızlıklara iyi geldiğine inanılan kaplıcalar, Kurban Bayramı tatilinde de şifa ve tatili bir arada yaşamak isteyen binlerce vatandaşı ağırladı. Tatilcilerin en fazla ilgiyi gösterdiği yerlerden biri de Simav ilçe merkezine 5 kilometre mesafedeki, 800 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcaları oldu. Bunu sırasıyla yine Simav'da bulunan 400 yatak kapasiteli Çitgöl Kaplıcaları, ardından 200 yataklı Naşa Kaplıcaları izledi.

ESNAF MEMNUN

Diğer yandan alışveriş için ilçe merkezine çıkan tatilciler de esnafın yüzünü güldürdü. Simavlı esnaf Uğur Karagöz (36), "Kaplıcalarımızın ilgi görmesi bizleri de memnun ediyor. 4 günlük Kurban Bayramı tatilinde kaplıcaya gelen turistler bizlerden alışveriş yaparak yüzümüzü güldürdü. Hiç bu kadar yoğunluk yaşamamıştık. Müşterilerimize yetişmekte zorlandık. Simavlı esnaf olarak kaplıcalarımızı velinimetimiz gibi görüyoruz. Kaplıcalarımızdaki yatak kapasitesinin artırılması durumunda esnaf olarak daha çok kazanç elde edeceğimize yürekten inanıyoruz" diye konuştu.

Next page

Gazete Yenigün