Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Serter: “Kadın güçlenirse toplum güçlenir”

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), 4.Gelişim Çalıştayı Çeşme Boyalık Beach Otel’de yapıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, sadece kadınlar için değil tüm insanlık için daha eşitlikçi bir dünya istediklerini söyledi.

Serter: “Kadın güçlenirse toplum güçlenir”

Gönüllük esasına çalışmalarının toplumun gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade eden Huriye Serter, yapılan etkinliklerin toplumda her zaman karşılığını bulacağını kaydetti. Çalıştaya katılan katılımcılara teşekkürlerini sunan Serter, “Sizleri bugün buraya getiren şey gönüllüktür. Ailelerinize vereceğiniz zamandan ayırıp bugün bu çalıştaya geliyorsanız, örgütlü ve sistem dahilinde yaptığınız çalışmalar karşılığını bulacaktır. Kadının gücünü sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’ye hatta dünyaya gösteriyorsunuz. Bıraktığınız iz gelecekte diğer kadınlara ışık olacaktır” dedi.Daha yaşanılır bir dünya için mücadele ediyoruz


İzmir İş Kadınları Derneği’nin artık uluslararası boyuta taşındığını ifade eden Serter, kadının sesini her yerde duyurmaya devam edeceklerini söyledi. İZİKAD etkinlikleri sayesinde oluşturulan sinerji sayesinde gelecekte daha güçlü adımlar atacaklarını belirten Serter, “Kalpleri güçlü kadınlar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Amacımız potansiyeli tam değerlendirilemeyen dünya nüfusunun yarısını ekonomik, sosyal ve kültürel alanda daha güçlü kılmaktır. Bunu sadece kadınlar için istemiyoruz. Bunu dünyayı daha iyi, daha yaşanır bir yer yapmak için istiyorum. Daha adil daha eşitlikçi ve ekonomik koşulları daha iyi olan bir dünya için diyoruz ki ‘Kadın güçlenirse toplum güçlenir’ dedi. 


Gelişim Çalıştayı’nda Doç. Dr. Engin Deniz Eriş’in ‘Dijital Dünyada İletişim’ Prof. Dr. Aylin Göztaş’ın ‘Toplumsal Mi,tler ve İdeoloji’, Dr. Canan Arıkbay’ın ‘Proje Yönetimi’ ve Nefes ve Yaşam Koçu İkbal Kaya’nın ‘Nefes ve Hayat’ konulu sunumları İZİKAD üyeleri ile paylaşıldı.

Next page

Gazete Yenigün