Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Sertel'den TRT hakkında soru önergesi

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel TRT İzmir Bölge Müdürlüğünde kaybolan silahlar hakkında TBMM'ye soru önergesi verdi.

Sertel'den TRT hakkında soru önergesi

TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde kuruma ait olan ve güvenlik görevlileri tarafından kullanılan 10 adet silahın kaybolduğu iddia edildi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dile getirilen bu iddia geniş yankı uyandırdı. Kasada kilit altında tutulduğu söylenen silahların birdenbire ortadan kaybolması ve  Emniyet’e olaydan 5 gün sonra haber verildiği yine dile getirilen iddialar arasında.


Sertel: "Kimler yaptı?"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde yaşanan silah skandalını Meclis’ e taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Sertel, “TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde yaklaşık bir ay önce kilitli olan kasada bulunan 10 adet silahın kaybolduğu bilgisine ulaştım. Silahlar kayboluyor ancak Emniyete 5 gün sonra bildiriliyor. Kuruma ait 10 tane silah kaybolmasına rağmen soruşturma açılan, açığa alınan veya tutuklanan kimsenin olmaması son derece ilginç. Bu silahlar nereye kaybolmuştur? Dışarıdan birinin yapması mümkün değilken kurum içinden kim veya kimler bu işi yapmıştır? Ne için çalınmıştır? Yaşanan bu olayla ilgili üst düzey yöneticiler kayrılmakta mıdır? Birileri korunmakta mıdır? Bu olayın üzeri örtülmeye ve kamuoyundan gizlenmeye çalışılmaktadır. TRT yönetiminden bu skandalla ilgili açıklama ve sorumlularla ilgili derhal gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Silahların kaybolması konusunun kapatılmasına izin vermeyeceğim. Bu olaylara karışan, suçlu olan her kimse yargı önünde hesap vermesi gerekiyor.” dedi.

Next page

Gazete Yenigün