Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Şehitler Kupası sahiplerini buldu

15 Temmuz İstiklal Şehitleri Kupası Turnuvaları kapsamında düzenlenen ödül töreni Bornova Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Hizmetleri Projeler Komisyonu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘15 Temmuz İstiklal Şehitleri Spor Turnuvası’, 15 Temmuz tarihinin anlam ve önemini İmam Hatip Okulları öğrencilere benimsetirken, sporun birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusuna atıfta bulunuyor.

Şehitler Kupası sahiplerini buldu

Halı saha futbolu, voleybol, masa tenisi, bocce ve okçuluk dallarında gerçekleştirilen 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Kupası Spor Oyunlarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Turnuvaya halı saha futbol uygulamasında 72 okul, 936 öğrenci; voleybolda 14 okul, 180 öğrenci; masa tenisinde 64 okul, 256 öğrenci, boccede 19 okul, 114 öğrenci ve  okçulukta 9 okul, 51 öğrenci olmak üzere  toplamda 178 okul, 1537 öğrenci katıldı.
Beş farklı alanda yapılan turnuvalara katılan okullarda dereceye giren takımlar, madalyalarını kupalarını ve katılım belgelerini İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Bornova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Şahin, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve okul müdürlerinden aldılar.
“BİZ BURADAYIZ”
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, “Bu yıl 3.'sünü gerçekleştirdiğimiz çok önemli bir törende bir arada bulunmaktayız. Yaptığımız müsabakalarda topa her vurduğumuzda ‘Biz buradayız ve dimdik ayaktayız’ mesajı vermeye, şehitlerimizin, gazilerimizin her zaman yanında olduğumuzu hatırlatmaya devam ediyoruz” dedi. Yılmaz, organizasyonda yer alan tüm takımları tebrik etti. Ezgi ÖZMERİÇ

Next page

Gazete Yenigün